Суспільство

Доглядати а не нищити: у Кропивницькому пропонують відмовитися від покосу трави

 . 6575

Кропивничанин зареєстрував електронну петицію, в якій пропонує відмовитися від вандального викошування трави у місті та впроваджувати екологічний догляд за газонами.

trava

 

Відповідну петицію зареєстрував на платформі місцевої демократії E-DEM кропивничанин Максим Парафілов. Автор вказує, що знищення трави у міському середовищі знижує різноманіття рослинного світу, сприяє зношенню ґрунту, адже зменшує його можливість утримувати вологу і тим самим збільшує ризик повеней. Також трава та газони зменшує забруднення повітря і зменшує температуру повітря у спекотні дні.

«Більш того, використання газонокосарок та іншого обладнання для покосу вимагає матеріальних витрат і забруднює повітря, що може мати негативний вплив на здоров'я людей. Також слід не забувати про шумове забруднення», – йдеться в петиції.

Замість покосу трави кропивничанин пропонує наступні заходи для догляду за газонами у Кропивницькому:

  • збереження високотравних ділянок, які є природними біотопами тварин;
  • застосування екологічних технологій для догляду за зеленими насадженнями;
  • скошування трави ручним способом, на приватних ділянках (за бажанням) та у місцях, де це дійсно необхідно;
  • впровадження довгострокових насаджень на зелених ділянках, що потребують меншої кількості догляду.

«Заборона покосу трави та газонів у нашому місті може бути корисною і вигідною для місцевого середовища та мешканців міста. Ми закликаємо вас розглянути цю проблему серйозно, перейняти досвід країн Європи», – підкреслює кропивничанин Максим Парафілов.

Збір підписів на цю петицію триватиме до 25 червня 2023 року.

Як раніше повідомляла «Гречка», У Кропивницькому на проспекті Євгена Тельнова комунальники на газоні викосили траву під корінь, у відповідь на що екоактивісти написали заяву до міської ради.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте