Суспільство

Понад 10 тисяч постраждалих: кіберполіція викрила шахраїв у 20 регіонах (ВІДЕО)

 . 1284

 

Кіберполіція викрила масштабну мережу шахраїв, які виманювали за допомогою фішингу дані про банківські рахунки громадян і таким чином привласнили загалом близько 15 мільйонів гривень.

shahrai

Як повідомляє Кіберполіція України, шахрайську мережу виявили у рамках спецоперації, яку провели у 20 регіонах країни. Таким чином вдалося викрити 56 зловмисників, які об’єдналися в одну мережу на закритих форумах.

Щоб виманити банківські дані, зловмисники писали продавцям різних товарів під виглядом покупців. При цьому вони надсилали посилання на фішингові сайти, де потрібно ввести інформацію про банківську картку для начебто отримання оплати за товар. Таким чином вони отримували доступ до грошей на банківських рахунках.

«За попередньою інформацією, від протиправної діяльності постраждали понад 10 тисяч громадян. На цей час відомо, що фігуранти привласнили 15 мільйонів гривень, однак остаточна сума збитків буде встановлена під час розслідування», – пояснюють у кіберполіції.

Правоохоронці вже ідентифікували 56 осіб, які причетні до шахрайської схеми, та провели у них обшуки у 20 областях України.

Готуються матеріали для оголошення підозри зловмисникам.

Раніше «Гречка» писала, що журналісти викрили схему вербування користувачів соцмереж у релігійну організацію.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте