Суспільство

На Кіровоградщині 640 відмов у субсидії: в яких випадках не призначають виплати

 . 2440

На Кіровоградщині до управління пенсійного фоду надійшло 22 279 заяв на призначення субсидій. Більшість заяв задовольняються, але є випадки, коли заявнику відмовляють у призначенні допомоги. Наразі в області вже 640 відмов.

f62fe74e 843e 42fb 8fc7 9c85acc3ad4a

В яких випадках відмовляють у призначенні субсидій пояснила заступниця начальника управління Пенсійного фонду в області Наталя Бутковська.

Відповідно до Постанови Кабміну надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, якщо:

 • домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг);
 • людина не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
 • у заяві та/або декларації людина подала недостовірні дані, які впливають на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
 • людина не повідомила протягом 30 днів Пенсійний фонд про обставини, які впливають на визначення права отримувати субсидію:
  -зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств; зміни соціального статусу членів домогосподарства;
  -зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
  -зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  -зміни управителя, виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги)
 • виникли обставини, які унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;
 • людина звернулася із заявою про припинення її надання.

Надання субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виявили обставини, які впливають на їх отримання (якщо інше не передбачено заявою).

Сума надміру перерахованої (виплаченої) субсидії потрібно повертати на рахунок Пенсійного фонду України. У разі призначення субсидії на наступний період пенсійна служба має право утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 відсотків.

Якщо людина відмовляється добровільно повертати суму надміру перерахованої (виплаченої) субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Крім того, фахів акцентують, що субсидію не призначають (у тому числі на наступний період), якщо людина не повернула надміру перераховану (виплачену) суму субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу Пенсійного фонду України або не сплачує суми повернення.

Поширюйте

Коментуйте