Суспільство

На Кіровоградщині за чотири місяці виявили понад сотню ВІЛ-інфікованих

 Автор: Ірина Зайцева. 1402

За чотири місяці 2023 року у Кіровоградській області виявили 109 ВІЛ-інфікованих.

 

VIL SNID

Як зазначили у пресслужбі благодійної організації «100 відсотків життя", така статистика наведена згідно з даними Центру громадського здоров’я міністерства охорони здоров'я України з січня по квітень 2023 року. Також протягом цього часу на Кіровоградщині від СНІДУ померло 16 людей.

За середніми показниками, щодня в Україні реєструють 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).

Встановлено, що за тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя понад 50 тисяч українців. Наразі тисячі ВІЛ-позитивних українців борються за життя. Так, станом на 1 квітня 2023 року на Кіровоградщині 3296 людей отримували антиретровірусну терапію. Повномасштабна війна ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу, проте ВІЛ-позитивні українці забезпечені терапією.

До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу, в знак підтримки ВІЛ-позитивних українців, які наразі борються за своє життя, в Україні презентували символічний портрет ВІЛ-переможців, який створив штучний інтелект. Так, портрет складається із 772 фото людей з команди «100% ЖИТТЯ».

Згенерований штучним інтелектом жіночий образ назвали «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», адже переважною більшістю світлин були саме жіночими, оскільки тисячі жінок працюють у медичній системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом».

Victory media

Як "Гречка" раніше повідомляла, у Кропивницькому на площі Геpoїв Майдану у середу, 17 травня, благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» тестувала понад пів сотні охочих містян на ВІЛ інфекцію.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте