Суспільство

П'ять тисяч зі скарбнички, свічки та листівки: як школярка із Дмитрівки допомагає ЗСУ (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 946

У селі Дмитрівка, що на Кіровоградщині, 8-річна школярка Марія Рябошапка з початком повномасштабного вторгнення вирішила допомагати військовослужбовцям.

346096753 609966711080464 5306846421706220651 n

Як зазначає "Знам’янка.City", школярка зробила понад тисячу окопних свічок для захисників та листівки, активно передає продукти для ЗСУ, зп що отримала посвідчення волонтера від волонтерської групи Доброї волі.

До повномасштабного вторгнення дівчинка збирала гроші собі на мобільний телефон. У свою скарбничку вона відкладала 10-гривневі монети. На момент початку повномасштабного вторгнення її скарбничка повністю заповнилася і вона повідомила своїх батьків про намір віддати всі зібрані гроші на підтримку ЗСУ.

Батько дівчинки зазначив, що слова доньки його не здивували: попри її юний вік, вона дивиться новини і розуміє, що відбувається в Україні і сприймає все, як доросла.

"Нашим завданням було допомогти доньці, щоб її збереження були відправлені за призначенням”, - зазначив батько дівчинки Анатолій Рябошапка.

Так Марія Рябошапка стала наймолодшою волонтеркою в громаді, вона вирішила допомогти земляку, захиснику Вадиму Федорову, який отримав тяжке поранення. Напередодні його тридцятиріччя Марія передала свою скарбничку, в якій було 5 тисяч 230 гривень.

U1jO2CXCetcvvFyvOfFC

Окрім того, дитина разом з батьками збирає продуктові набори і передає захисникам. Двічі на місяць родина відвозить до трапезної храму у селі Цибулевому продукти: олію, борошно, капусту, картоплю, буряк, тушки птиці, м’ясо, сало, які готують гарячі обіди захисникам.

Також дівчинка зайнялася виготовленням окопних свічок. Щодня після уроків вона разом з батьками в жерстяні банки укладали скручений картон, топили віск та заливали.

"Банки приносили знайомі, збирали в трапезній, у військових частинах, картон збирали по магазинах. З парафіном та воском допомогла голова громади і бджолярі з сусіднього села Диківки”, - зазначив Анатолій Рябошапка.

Окопні свічки передавали захисникам партіями по 120-130 штук. Загалом на передову передали близько тисячі окопних свічок.

Міжнародні партнери, дізнавшись про юну волонтерку, передали їй десять кілограмів воску і пристрій для скручування картону. Дівчинка завжди передає свої листівки та малюнки на передову, з якими військові фотографуються.

lvQhgk1uWf8nA7reLaWZ 1

Поширюйте

Коментуйте