Суспільство

У трьох школах Кропивницького укриття планують робити "по-сусідству": чому

 Автор: Таміла Делюрман. 2434

У Кропивницькому наразі у трьох школах немає укриттів. Облаштувати їх планують у сусідніх закладах, проєкти вже готові. Натомість батьків рішення робити по одному укриттю на 2 заклади обурює.

2.1 4

До "Гречки" звернулася пані Альона - мама майбутньої першокласниці однієї із кропивницьких гімназій, де немає укриття. Жінка говорить, що подавала петицію з проханням побудувати у закладі модульне укриття. Петиція назбирала необхідну кількість голосів і її винесли на розгляд депутатських комісій. Проте авторці петиції, за її словами, під час засідання комісії повідомили, що таке укриття не є безпечним і грошей у міському бюджеті на його побудову немає.

"В сенсі не є безпечним? Я навела приклади, коли такі укриття вже активно будують в інших містах і їхню безпечність доведено. На це мені сказали, що у міста немає грошей на будівництво такого укриття. Мене це обурює, адже була субвенція, яку чомусь місто наше не залучило", - прокоментувала пані Альона.

Під час сьогоднішнього пресбрифінгу очільниця управління освіти Лариса Костенко пояснила, що згідно з Постановою Кабміну субвенцію можна залучати на захисні споруди. Кропивницький подав проєкти по двох таких об'єктах для залучення цієї субвенції. Про можливість залучати субвенцію на тимчасові укриття у постанові не йдеться.

Тобто, модульне укриття по типу належить до тимчасових укриттів, на які субвенція не передбачається.

Проте посадовиця говорить, що у місті лише три школи не мають укриттів і можливостей їх там облаштувати, тобто навіть елементарних підвалів. Тому було прийнято рішення облаштовувати у сусідніх найближчих до них школах чи садочках укриття, які будуть вміщувати дітей двох закладів.

Для гімназії, у якій пані Альона через петицію просила облаштувати модульне укриття, то передбачається, що у сусідньому дитсадку облаштують укриття на обидва заклади.

"Для цієї гімназії найкращий варіант, який був знайдений - це облаштування укриття в найближчому приміщенні садочка. Цей проєкт управлінням освіти замовлений, виготовлений і, здається, вже проведена експертиза. Наші уповноважені особи вже готуються оголосити тендерну закупівлю на визначення підрядника і тоді розпочнуться роботи", - пояснила посадовиця.

Натомість мама першокласниці цієї гімназії запевняє, що укриття у тому садочку дуже маленьке, низьке настільки, що доросла людина чи ж старшокласники просто там і вирівнятися не зможуть. Але найбільше вона акцентує на тому, що потрібно дітям долати певну дистанцію, аби потрапити до укриття.

"В мене дитина ще мала - це перший клас. А якщо це зимою, то вони поки всі одягнуться, поки по снігах та морозах дійдуть до того садочка, то це ж просто стане цілим випробуванням для них. Мені важлива безпека моєї дитини, тому я мовчати не буду, я прошу аби у нашій гімназії було своє укриття", - наголосила пані Альона.

Вона говорить, що вже передавала звернення й особисто очільнику ОВА Андрію Райковичу, проте їй перетелефонували й теж відповіли, що укриття для цієї школи буде у сусідньому садочку. Про остаточне рішення по петиції поки говорити зарано.

Примітка:

Назви гімназії та номери дитсадків не вказали у публікації з міркування безпеки

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте