У Кропивницькому в єдиній системі електронних петицій зареєстрували звернення, у якому просять у місті змінити процедуру прощання з загиблими військовослужбовцями.
Фото умовне/З архіву "Гречки"
Кропивничанка Зоя Лебідь зареєструвала петицію сьогодні, 23 травня.
За її словами, з 24 лютого 2022 року процедура прощання з військовослужбовцями у Кропивницькому відбувається виключно на цвинтарі і під час неї не забезпечено у повній мірі вшанування загиблих героїв.
У петиції пропонується:
- Розділити церемонію на світську і церковну.
- Світська частина: в центрі міста( Театральна площа, Площа Героїв майдану або площа перед Міською радою). Перекрита дорога, виключена музика в закладах. До визначеного місця під'їздить автомобіль, з неї виносять труну з воїном, її зустрічають на колінах коридором. Про що оголошує ведучий.
- Наявність ведучого, мікрофона на стійці, колонки, музичного супроводу( хвилина мовчання, пісня "Пливе кача" на внесення труни). Тримати портрет навпроти труни загиблого під час прощання. Відділити зону для рідних.
- Сценарій: оголошення зустрічі на колінах, оголошення інформації про загиблих, надання слова побратимам або представнику частини/військомата, представникам міської ради, комусь з близьких, за потреби. Хвилина мовчання, оголошення про покладання квітів, оголошення про продовження церемонії на цвинтарі, оголошення: "прошу провести в останню путь"(до машини).
- Духовий оркестр. Вбрання: однотипний одяг(футболка/брюки, сорочка/брюки).
- Прапор яким покрита труна - нести перед труною два квартали, далі скласти і вручити рідним.
- Нести труну квартал або два, далі в машину, близькі автобусом і на другу частину церемонії - на цвинтар.
- На цвинтарі: панахида, шатро від дощу і сонця, більше лавок.
- Розміщення інформаційних стендів з фото та інформацією про загиблих на одній з центральних площ міста.
- На прощанні відокремити місця для рідних від загальних, на столику розмістити пляшки півлітрові з негазованою водою.
При цьому авторка петиції наголосила, що усі пропозиції до зміни процедури зібрані в коментарях під дописом в соціальній мережі Фейсбук. Участь у формуванні петиції взяли рідні загиблих; військовослужбовці та їх родини; волонтери; активні громадяни Кропивницького.
Станом на сьогодні, петицію підписала 28 людей із необхідних 450. Збір підписів триватиме ще 45 днів.
Підисати петицію можна за цим посиланням.
- Із Кіровоградщини примусово видворять росіянку
- Навіки в строю: чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель військових (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте