Суспільство

У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку госпітальєрці "Австрійці" (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 3089

У Кропивницькому сьогодні, 26 травня, встановили пам'ятну дошку Наталії Фраушер, парамедикині із позивним "Австрійка" медичного батальйону «Госпітальєри», яка загинула в ДТП при евакуації поранених.

 

Копія Для маркування Прямокутник 13 copy copy copy copy copy copy copy

Дошку встановили на базі гімназії "Ерудит". В 1992 році вона закінчила тодішню школу №19 її із золотою медаллю. Вивчилася в Одеському державному медуніверситеті на стоматолога, згодом опанувала професію хірурга. 17 років пропрацювала в стоматології.

Ще з 2014 року почала волонтерити, відправляла медичне обладнання та медикаменти на передову. У 2020 році вийшла заміж, змінила прізвище на Фраушер і переїхала до Австрії. З початком повномасштабного вторгнення Наталія жила в Австрії і почала активно волонтерити: організовувала житло для переселенців з Луганська і Донецька.

Потім, після того, як доправляла допомогу на передову, познайомилася з командиркою медичного батальйону "Госпітальєри" Яною Зінкевич, після чого вона вирішила піти служити як медикиня. З квітня 2022 року вона рятувала поранених бійців. Хоча одразу батькам не зізнавалась, що пішла на службу до добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри".

"В неї характер був вогонь, була завжди активною. Її пристрастю були подорожі: встигла побувати у понад 50 країнах: підіймалася на Еверест, побувала біля океану, свої подорожі завжди так натхненно описувала... Приклад Яни Зінквич дуже надихнув доньку і вона змінила пріоритет із волонтерства на медичну службу. Останній наш дзвінок був за три дні до її загибелі. Вона казала "У мене все ок, в нас тихо, скоро зустрінемось". Проте побачити живою її не вдалось, її привезли на Михайлівську площу на машині з написом "вантаж 200", - зазначила матір бойової медикині Зоя Яцун.

Парамедикиня Наталія Фраушер загинула 26 червня 2022 року під час евакуації поранених військових. Тоді евакуаційний автобус добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» зіткнувся з вантажним автомобілем КрАЗ.

"Мій мозок досі відмовляється сприймати цю втрату. Ми повинні нести святу пам'ять про загиблих, щоби пам'ять Вона допомагала рятуючи поранених. Сподіваюсь, про неї пам'ятатимуть, кого вона врятувала, кого оперувала бувши в батальйоні "Госпітальєри". Мабуть, вона частиною батальйону і залишиться назавжди, але бути вже ангелом супроводжувати автівки, які прямують з гарячих точок", - зазначила матір загиблої парамедикині.

У Наталії Фраушер залишилася 23-річна донька, яка живе в Австрії та працює в ІТ-сфері.

"Наталія була неймовірно світлою і талановитою людиною, професіоналом. Рятуючи людей, вона поклала життя за нашу свободу, за Батьківщину. Зараз ми робимо все для того, аби зберегти пам'ять нашої "Австрійки", обладнали автобус в її честь сучасним новітнім медобладнанням для евакуації тяжкопоранених бійців. Станом на вчора цим автобусом вивезли 977 бійців, сьогодні їх буде тисяча. Намагатимемось робити якомога більше для того, щоб цей автобус працював в пам'ять Наталії. Не можна забувати про тих Героїв, які поклали своє життя заради нас", - підкреслила командирка батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич.

 Як "Гречка" повідомляла, 26 грудня 2022 року до гімназії "Ерудит" у Кропивницькому приїхали службовці медичного батальйону "Госпітальєри", щоб вшанувати пам'ять посестри Наталії Фраушер, яка загинула у червні 2022 року.

Копія Для маркування Прямокутник 20

Копія Для маркування Прямокутник 21 copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 12 copy

Копія Для маркування Прямокутник 1 copy copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 19 copy

Копія Для маркування Прямокутник 14 copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 17 copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 18

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте