Суспільство

Коло тих, хто зможе отримати субсидію розширили: що змінилося

 Автор: Таміла Делюрман. 1514

 В Україні згідно Постанови Уряду розширили коло людей, які мають право на субсидію та внесли певні зміни у порядку її призначення.

subsidii

Про зміни роз'яснила фахівчиня управління Пенсійного фонду Кіровоградської області Антоніна Торшина

Розширили коло людей, у яких взагалі відсутні доходи, але яким все ж таки призначають субсидію

Раніше право на субсидію мали люди, які взагалі не мали доходів, у випадках, коли вони перебували у в'язницях або мали обмеження волі, що підтверджувалось довідкою з виправної колонії або слідчого ізолятору.

Відтепер право на субсидію, якщо взагалі немає доходу, матиме ще одна категорія - люди, які не менше місяця перебували у полоні, і це підтверджується довідкою про перебування у полоні.

Раніше при призначенні житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу не брались доходи людей, “які брали участь у проведенні АТО та ООС”.

Відтепер цей пункт доповнили словами: “які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ”. Тобто це військовослужбовці та усі силові структури.

Інші зміни

Відповідно до постанови Кабміну передбачено:

  • коли зареєстроване/задеклароване або фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, під час призначення субсидії не враховуватимуть доходи людей, які перебувають у полоні або вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду, або мають правовий статус людей, зниклих безвісти;
  • можливість надавати у відомостях про людину адресу, за якою вона задекларована (раніше передбачалося використання лише зареєстрованого та фактичного місця проживання). При цьому субсидія може призначатися тільки за одним місцем проживання людини – зареєстрованим, задекларованим або фактичним;
  • обмеження строку, який надається для виправлення помилки в заяві та/або декларації на час хвороби заявника – відтепер такий строк можна подовжувати на час хвороби субсидіанта, але не довше ніж до дня закінчення опалювального або неопалювального сезону;
  • зобов’язання протягом 30 календарних днів інформувати уповноважений орган, якщо людина із складу домогосподарства або член сім’ї людини із складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більш як 60 днів в періоді, за який враховуються доходи.

 Довідково:

У чому різниця між субсидією та пільгою

Субсидія – вид адресної державної соціальної допомоги для вразливих категорій осіб, які не можуть самотужки сплачувати за житлово-комунальні послуги. Тобто субсидія призначається за умови низького рівня матеріального забезпечення будь-якої особи.

А пільга – встановлена законодавством або іншими нормативними актами система підтримки певних категорій населення: наприклад, учасників бойових дій, людей з інвалідністю, чорнобильців тощо. Тобто цей вид виплат базується не на майновому чи матеріальному стані, а на належності до визначеної законодавством або іншими нормативними актами пільгової категорії.

Нагадаємо, на Кіровоградщині до управління пенсійного фоду надійшло 22 279 заяв на призначення субсидій. Більшість заяв задовольняються, але є випадки, коли заявнику відмовляють у призначенні допомоги. Наразі в області вже 640 відмов. Роз'яснення у яких випадках відмовляють у призначенні субсидії - за посиланням.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте