Суспільство

МАФи планують як на Академіка Тамма: на Тельнова провели збори-протест щодо нового будівництва (ФОТО)

 . 2923

У Кропивницькому мешканці будинку по вулиці Євгена Тельнова, біля якого на газоні розпочалося будівництво МАФів, провели збори та зустріч із представником фірми-забудовника. Місцевих мешканців обурює будівництво, але забудовник говорить, що має їх згоду на будівництво, проте документу із підписами саме мешканців не показує.

 Копія Для маркування Прямокутник 30 copy copy

Зазначимо "Гречка" раніше повідомляла, що за словами мешканців будинку по вулиці Євгена Тельнова, 12 вже кілька років орендар землі там намагався почати це будівництво, але людям вдавалося це зупинити. Цьогоріч проєкт таки стартував, усі необхідні документи у забудовника нібито є.

Копія Для маркування Прямокутник 29 copy copy

На зустріч прийшов депутат, відповідного міського округу Олександр Чібітько. Він говорить, що виступає як гарант фірми-забудовника.Пан Олександр стверджує, що ще два роки тому було вирішене питання про це будівництво і ніхто не був проти і був підписаний меморандум із місцевими мешканцями. Будувати будуть 12 магазинів за аналогією ряду МАФів по вулиці Академіка Тамма,4.

"Там всі місцеві мешканці задоволені і тільки дякують, що облаштували там стільки магазинів", - зауважив Олександр Чібітько.

Копія Для маркування Прямокутник 36 copy

Проте учасники зборів, яких було близько 10 людей, говорять, що нічого не підписували і ні про які меморандуми не знають. До всього зауважують, що той так званий благоустрій, який обіцяє забудовник буде лише на шкоду жителям прилеглого будинку. Говорять, що на перших поверхах і так мінімум світла та тепла від сонця, а якщо під вікнами ще й насадять туї, то взагалі із вікон не буде нічого видно, а тим паче сонячне світло зовсім не потраплятиме до квартир. До всього їх обурює, що будуть облаштовувати підстанцію для цих МАФів, яка даватиме додатковий шум та шкоду прилеглим рослинам. А також велике невдоволення викликало те, що із коренем викопали квітуче деревце задля будівництва.

"Це деревце було окрасою нашого газона, яке радувало нас завжди. Вони обіцяють його у дворі посадити, але навряд чи воно приживеться", - бідкається жителька будинку по вулиці Євгена Тельнова, 12 пані Тетяна.

Люди говорять, що будуть подавати скаргу до виконавчого комітету, аби мати можливість хоча б призупинити будівництво на 10 днів, як того вимагає законодавство. За цей час намагатимуться знайти шляхи, аби ця забудова взагалі припинилася. При цьому проситимуть і показати межі будівництва, оскільки мешканці прилеглого будинку говорять, що і межі орендованої ділянки, ймовірно, значно менші, ніж тої, на якій буде фактична забудова. 

При цьому вони зауважують, що порушені навіть всі норми по будівництву магазинів біля будинків. За стандартами, згідно з їх твердження відстань від будинку має бути 30 метрів, а по факту ряд МАФів буде практично під будинком, орієнтовно за 8 метрів.

Копія Для маркування Прямокутник 39

Станом на 26 травня, за 2 дні від початку будівництва. На ділянці вже облаштували будівельний паркан та почали готувати ділянку для будівництва.

Нагадаємо, "Гречка" направила офіційний запит на ім'я заступника міського голови Кропивницького Олександра Мосіна із проханням дати інформацію стосовно законності будівництва, якими офіційними документами це підтверджується. Також попросили надати в розпорядження копії документів, в тому числі й дозволу на будівництво від мешканців будинку із їхніми підписами. Після отримання відповіді, відповідну інформацію повідомимо додатково.

Копія Для маркування Прямокутник 37 copy copy copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 38 copy

Копія Для маркування Прямокутник 32

Копія Для маркування Прямокутник 28

Копія Для маркування Прямокутник 34

Копія Для маркування Прямокутник 26 copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 23 copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 24

Копія Для маркування Прямокутник 25

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте