Суспільство

«Най Бог дарує нам перемогу»: у храмі Успіння Богородиці відбулася перша літургія ПЦУ (ФОТО,ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 5853

У свято Трійці сьогодні, 4 червня, у храмі Успіння пресвятої Богородиці у Кропивницькому вперше Православна церква України провела архієрейську божественну літургію.

 

 

triycia5

 

На святкове богослужіння до храму Успіння пресвятої Богородиці з нагоди свята Трійці приїхали кропивничани і вимушені переселенці, які знайшли прихисток у місті. Серед них пані Ольга, яка у вересні 2022 року була вимушена виїхати з досі наразі окупованої росіянами Голої Пристані, що на Херсонщині.

triycia15

«Я не знала, чиєї єпархії цей храм – прийшла сюди, бо тут недалеко живу зараз. Та я рада, що це українська церква. Нам не потрібні в Україні московські попи», – поділилася вона.

З нею погоджується пані Меланія: «Я місцева, ми тут неподалік живемо і ходили в цей храм: він гарний і сюди зручно приходити. Тому ми з сім'єю раді, що це тепер український храм», – сказала вона.

triycia8

Ще одна кропивничанка, яка прийшла на богослужіння – пані Жанна – зауважила, що завдяки переходу храму до ПЦУ богослужіння тут проводяться тепер українською мовою.

«Це правильно, так і має бути: ми ж українці, в Україні, і це наша рідна мова», – підкреслила вона.

triycia13

Богослужіння проводив керуючий Кропивницькою єпархією Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк. Під час проповіді він подякував благодійникам, які побудували цей храм, громаді та депутатам міста за громадянську і патріотичну позицію щодо передачі будівлю храму єпархії ПЦУ.

triycia7

«Я сьогодні з трепетом заходив у цей храм, бо це знакова подія як для Кропивницької єпархії, так і для всього міста й України. Бо ми маємо ще один Дім божий, де ми, православні українці, можемо зібратися для молитви, щоб підтримати, розрадити один одного. Бо як каже Бог – де двоє чи троє зберуться в ім’я моє, там я серед них», – промовив він.

triycia4triycia3

Архієпископ Марк подякував дитячому хору з Новоархангельська, які приїхали співати у храм під час святкового богослужіння. Він зазначив, що саме з парафії у Новоархангельську почалися революційні зміни у 2013 році, коли місцева громада протистояла рейдерському захопленню Свято-Володимирського храму представниками московського патріархату.

«Для мене символічним стало те, що сьогодні співає у нас дитячий хор з Новоархангельська. Бо саме заради дітей, заради нашого майбутнього багато сьогодні людей звершують подвиги, навіть ціною власного життя і здоров’я. Думаю, це наше завдання – в майбутньому заснувати тут дитячий хор кропивничан», – сказав архієпископ.

triycia2

Також архієпископ Марк під час сьогоднішнього богослужіння закликав людей об’єднатися у боротьбі з зі злом, яке хоче знищити український народ, нашу мову і культуру.

«Най Бог дарує перемогу нашому воїнству, яке захищає український народ. Хай Бог нас всіх укріпить і дасть бути не тільки учасниками у цій боротьбі за перемогу, а й зробить нас всіх очевидцями перемоги нашого народу і дасть втішатися довго мирним життям у нашій рідній Україні», – побажав він на завершення проповіді.

triycia10triycia11

Після учасники богослужіння освятили квіти й трави на честь свята Трійці.

triycia16

triycia14

Як повідомляла «Гречка», 7 квітня у церкві в селі Розумівка, що на Кіровоградщині, відбулось перше богослужіння українською мовою на честь Благовіщення.

triycia12

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте