Суспільство

Нацбанк спростував інформацію, що візьме під контроль всі грошові перекази по картках

 Автор: Ірина Зайцева. 1209

Сьогодні, 5 червня, Нацбанк України спростував інформацію, яку почали поширювати у соцмережах та ЗМІ від імені НБУ, що начебто українські банки збиратимуть дані про всі карткові платежі фізичних осіб. Насправді ця інформація не відповідає дійсності. У компанії закликають довіряти виключно офіційним сторінкам та каналам.

 

350601324 191130397235552 6810895549129276446 n

Так, на офіційній Facebook-сторінці Нацбанку України йдеться про те, що у листі Національного банку (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб. Мова йде виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, юридичних осіб, які користуються банківськими послугами з електронної комерції.

Національний банк надіслав банкам лист-нагадування з метою привернення уваги щодо необхідності своєчасного і коректного надання інформації згідно із вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Нацбанку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс "Страна.юа" з провокаційно неправдивою його інтерпретацією.

НБУ використовує зазначену інформацію виключно з метою посилити контроль за дотриманням банками вимог згідно законодавства України. Так, аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте