Суспільство

У Долинській громаді вперше відкриють університет

 Автор: Ірина Зайцева. 4530

В Долинській громаді, що на Кіровоградщині, з 1 вересня 2024 року відкриють відокремлене відділення криворізького вишу.

 

343314719 916398156364590 4997700899975981784 n copy copy

Як зазначив в коментарі "Гречці" голова Долинської громади Євгеній Звіздовський, 6 червня підписали меморандум про співпрацю з Державним університетом економіки і технологій.

"Наразі ми юридично закріпили зобов'язання, що з 1 вересня 2024 року відкриємо вищий навчальний заклад в громаді, для цього ми на себе беремо зобов'язання щодо підготовки будівлі, гуртожитку, забезпечення опаленням та іншими комунальними послугами. При цьому навчальний заклад, своєю чергою, зобов'язується організувати навчання з наступного року в Долинській громаді", - уточнив голова громади.

Наразі викладачі працюють у Кривому Розі, але у наступному році мають викладати і в Долинській. За словами Євгенія Звіздовського виш у Долинській не буде окремою юридичною організацією чи філією. Це буде окремий вищий навчальний заклад в Долинській громаді. За попередніми підрахунками, для мешканців громади в університеті з'явиться 20 робочих місць: куратори груп, технічні працівники, педагоги зі шкіл із суміжними предметами (з відповідною освітою).

Щодо спеціальностей, на які б хотіли вступити майбутні студенти, в школах громади проводили опитування серед учнів та їхніх батьків. Попередньо, у виші будуть викладати за такими спеціальностями:

  • ІТ-технології;
  • юриспруденція;
  • фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок;
  • гірництво;
  • металургія.

"Ті діти, які вступатимуть до ДУЕТу в цьому році, ще навчатимуться у Кривому Розі, а з початку вересня 2024 року зможуть здобувати освіту в Долинській", - підкреслив Євгеній Звіздовський.

Наразі йдуть перемовини щодо приміщення під виш і гуртожиток з необхідними технічними характеристиками.

"Першим кроком у співпраці з ДУЕТом було підписання меморандуму, другим-підписання консесії (договір про спільну діяльність), згідно із яким ми, як міськрада, можемо замовити для себе деякі спеціальності. Так, на 2024 рік ми готові відібрати 20 студентів, яким ми оплатимо навчання в даному навчальному закладі. Аналогічним чином зробить компанія "Рудомайн", яка опісля навчання, може взяти на роботу спеціалістів гірничої справи. За попередніми підрахунками, 50 студентів зможуть навчатися у відділенні Державного університету економіки і технологій безоплатно", - підкреслив Євгеній Звіздовський.

Як "Гречка" повідомляла раніше, у Долинській громаді 1 червня 2023 року в садочку "Ружечка" відкрили відремонтований басейн, який не функціонував 22 роки.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте