Суспільство

Вартість проїзду в маршрутках Кропивницького: чи планують підвищення

 Автор: Таміла Делюрман. 3563

 Вартість проїзду у маршрутках Кропивницького наближчими місяцями зростати не буде. У міськраді пояснили, що звернення від перевізників надійшло, проте питання повинне бути подане офіційно з обгрунтованими підрахунками. Перевізники говорять, що поки що це лише ініціатива на майбутнє, яку офіційно будуть готувати у випадку, якщо збудуться прогнози щодо здорожчання пального.

 

15676489 1809859322621514 1075972631668426231 o

Начальник управління транспорту Валерій Житник у коментарі "Гречці" розповів, що дійсно приватні перевізники звернулися із проханням розглянути питання підняття ціни на проїзд у маршрутках. Проте посадовець наголошує, що це було лише звернення і якщо навіть постане це питання офіційно, то розгляд і підготовка відповідного проєкту рішення займе тривалий час.

За його словами, перевізники говорять, що потрібно переглядати тариф. Проте спочатку вони повинні обгрунтувати свої слова.

"Вони не вперше вже піднімають це питання. Востаннє я їм сказава - давайте тоді розрахунки будемо дивитися, бо просто так підвищувати ж ніхто не буде. Коли ж подадуть розрахунки то будем дивитися наскільки вони обґрунтовані", - пояснив посадовець.

В обгрунтуванні перевізники повинні подати всі складові для калькуляції тарифу. Туди входить вартість пального, технічне обслуговування транспорту, зарплатня водіям, кількість машин на маршруті та кількість їхніх виїздів.

При цьому посадовець визнає, що вартість певних складників дійсно зросла. Для прикладу, ціна на запчастини з моменту останнього підвищення тарифу на проїзд, а це було у грудні 2021 року, зросли у півтора-два рази.

Тобто, загалом спочатку перевізники повинні подати обгрунтовані розрахунки, потім їх повинна переглянути та перевірити спеціально створена робоча група, якщо знайдуть якісь неточності чи недостовірні дані - повернуть на доопрацювання. Вже після того, як все буде доопрацьовано та перевірено, управління почне розробляти проєкт рішення, який розмістять на сайті міськради, а також проведуть громадське обговорення.

"Коли будуть вже конкретні пропозиції, тоді це оприлюдниться. Люди зможуть все це побачити, а тоді проведуть громадські слухання, які зазвичай організовують у міськраді. На ці слухання запрошують перевізників а також можуть прийти всі бажаючі представники і лідери громадськості. Там вони можуть висловити свої думки щодо проєкту, а також поставити всі питання чи претензії до перевізників", - пояснив Валерій Житник.

Лише коли відбудуться всі ці етапи, кожен з яких займає орієнтовно місяць, тоді проєкт рішення зможуть винести на розгляд виконавчого комітету.

У коментарі "Гречці" заступник голови асоціації перевізників області Дмитро Вінницький пояснив, що питання про підняття вартості проїзду оголосили лише в перспективі на майбутнє, якщо здійсняться прогнози експертів щодо здорожчання пального.

"Ми підняли цю тему, тому що попереду буде значне здорожчання пального. За прогнозами, з 1 липня повертають акцизи ПДВ, тобто на який рівень воно підніметься ніхто не знає. То вже буде зрозуміло наступного місяця. Плюс там є прогнози по підвищенню мінімалки. Тобто ми просто підняли цю тему перед керівництвом управління, тому що якщо будуть оці всі фактори по прогнозах то буде зовсім важко", - пояснив Дмитро Вінницький.

Він пояснює, що поки що це на рівні розмов, аби було розуміння, що ймовірно доведеться вдаватися до такої міри і бути готовими до цього.

Тобто до 1 липня взагалі поки зарано щось говорити. Протягом липня перевізники відслідковуватимуть як зміниться ситуація та як вона впливатиме на організацію перевезень. Лише тоді будуть починати готувати розрахунки й ініціювати підвищення тарифів на проїзд.

"Я думаю що вже в липні буде зрозуміло, яка принаймні буде ціна на паливо, тому що вона в тарифі десь близько 60% займає. Тоді вже будемо щось розуміти і рахувати", - зазначив перевізник.

В свою чергу, Валерій Житник повідомив, що й у комунальному підприємстві КП "Електротранс" також будуть готувати розрахунки і проходити всі необхідні етапи, оскільки деякі складники їхнього тарифу вже здорожчали. Зокрема мова йде і про електроенергію, вартість якої зросла вже із 1 червня.

 

Поширюйте

Коментуйте