Суспільство

Соколівській громаді вдалося відсудити незаконно привласнені землі вартістю понад 200 тисяч

 Автор: Таміла Делюрман. 1625

Прокуратура відсудила на користь Соколівської сільської ради у приватного підприємства три земельні ділянки, які воно викупило в іншого підприємства. Проте з'ясувалося, що від початку ділянки у приватні руки дісталися незаконно, на основі підроблених посадовцями Держгеокадастру документів.

zemlia copy

Згідно інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень, позов до ТОВ "Оксамит-Постач" подала прокуратура на захист прав Соколівської сільської ради.

Мова йде про 3 ділянки по 1,7 гектарів кожна, які розташовуються на території Соколівської громади.

У 2020 році ці земельні ділянки із власності держави передали у комунальну власність громади. Проте згодом сільській раді стало відомо, що ці ділянки вже мають власника. Їх ще у 2019 році передали у приватну власність окремій людині, яка 26 березня 2021 року продала їх ТОВ "Ден Автотранс", яке вже 7 квітня 2021 року продало ці ділянки підприємству "Оксамит-Постач".

Однак з'ясувалося, що посадові особи Держгеокадастру у 2019 році внесли неправдиві дані про ці земелі, завдяки чому ці ділянки перейшли у приватну власність. Також відомо, що стосовно цих посадовців із березня 2019 року відкрите кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. Також з'ясувалося, що людина, якій у 2019 році перейшли ці ділянки у приватну власність, не зверталася з офіційною заявою до Держгеокадастру області.

Дані про людину, яка незаконно стала першим власником цих земель, у судових ухвалах не вказуються, оскільки особисті дані фігурантів не можна оприлюднювати публічно.

Вартість ділянок, згідно експертизи, станом 2020 рік становила понад 77 тисяч гривень кожна. Тобто загальна вартість - понад 230 тисяч гривень.

По кожній ділянці прокуратура окремо подавала позови, відповідно розгляд також відбувався окремо. По всіх трьох ділянках суд ухвалив позов задовольнити. "Оксамит-Постач" зобов'язали повернути землі у комунальну власність Соколівської сільської ради.

 

Поширюйте

Коментуйте