Суспільство

“Фортеця Півдня”: у Кропивницькому презентували виставку ексклюзивних світлин з деокупованих територій (ФОТО)

 . 1398

Сьогодні, 8 червня, у Музеї мистецтв відкрилася фотовиставка-інсталяція “Фортеця Півдня» - Миколаїв. Херсон. Деокуповані території”. Автори світлин від початку повномасштабного вторгнення перебували в Миколаєві та відвідали чимало деокупованих населених пунктів. Через питання безпеки тривалий час не розголошували інформацію про свою діяльність.

photo01

Авторами робіт є Сергій Кононенко та Дмитро Скороходов, які від початку 24 лютого 2022 року створювали та продовжують створювати фотографії війни.

Організувати фотовиставку запропонувала родина Жолонків - Сергій та Тетяна, так як самі вони уродженці Миколаєва.

photo2

На більш, ніж ста світлинах фотографи показали життя Миколаєва, Херсону, Чорнобаївки, Посад-Покровського та інших населених пунктів на півдні.

photo4

Крім фото, митці представили експонати з територій бойових дій. Для прикладу,  обстріляний дорожній знак, туба від використаного снаряду, колесо від танка та інше.

Ми вирішили показати людям ті жахи, які пережили Миколаїв та Херсон. Хто вже бачив - ще раз нагадати, а ті, хто не бачив, щоб задумалися над тим, як ми жили, як ми все витримали. Було дуже важко це пережити” - зізнається Сергій Кононенко.

photo11

Як зазначають автори, ексклюзивність фотовиставки в тому, що ніхто із фотографів на той час не залишився в Миколаєві, аби висвітлювати події, які там відбувалися.

Не всі змогли утриматися від хвилювання перед війною. Потрібно мати мужність, щоб все це зняти. Я сам важко пережив це. Кожна фотографія пропущена через серце” - поділився Сергій Кононенко.

photo6

За його словами, найважче далися фотографії з п'ятиповерхового будинку, від якого залишилося тільки три поверхи. Фото з відірваною кистью, яку він знайшов за 100 метрів від будинку. Та фото, на якому залишилися світлини з весілля.

photo7

Фотографи розповіли, що експонати для виставки збирали, відвідуючи різні села.

photo8

Багато моментів так і не потрапило до об'єктивів митців, адже багато заборонялося з міркувань безпеки.

photo12

Як зауважує Сергій Кононенко, єдина світлина, яку не можна було висвітлювати, але вона все ж таки з'явилася на виставці - фото готелю “Рейкарц” Рівер, по якому було 4 “прильоти”.

photo16

“Виставка - хроніка війни. Люди повинні бачити це, як в Україні, так і за кордоном. Я хотів закарбувати в пам'яті те, як Миколаїв та Херсон боролись, тримались. Руки тремтіли, але я розумів, що повинен це сфотографувати. Про те, що буде в реальному виході - не знав” - поділився ще один автор Дмитро Скороходов.

photo9photo14photo10photo15photo17photo18

Виставка діятиме три тижні в Музеї мистецтв у Кропивницькому за адресою: вулиця Велика Перспективна, 60.

 Олександра Литвинова

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте