Суспільство

Збільшили до 30 днів: в Україні ухвалили закон щодо відпустки для військовослужбовців

 Автор: Ірина Требунських. 2984

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт, яким передбачені нові умови для отримання відпустки військовослужбовцями під час воєнного стану.

Vijskova roduna vidpustka

Ілюстративне фото

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, законопроєкт №9378, який вносить зміни до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ухвалили 10 червня 2023 року.

«Під час дії воєнного стану військовослужбовцям всіх видів військової служби може надаватися щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів за повний рік служби зі збереженням грошового забезпечення», – йдеться в ухвалених змінах до закону.

Водночас відпустка за сімейних обставин, яка може тривати до 10 днів, не враховується в основну відпустку. Проїзд до місця проведення відпустки та назад також не враховується у дні відпустки, проте не має займати понад дві доби в один кінець.

«Щорічна основна відпустка може бути надана частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу», – йдеться у документі.

За цей законопроєкт проголосували 270 народних депутатів, жоден не проголосував проти. Щодо нардепів від Кіровоградщини, то Олександр Дануца, Юрій Кузбит і Ігор Мурдій (всі троє з партії «Слуга народу») проголосували «за», Олесь Довгий (позафракційний) та Олександр Воронько (депутатська група «Відновлення України») були відсутні під час засідання.

Раніше «Гречка» поясювала, як мають діяти військовослужбовці після лікування під час воєнного стану.

Поширюйте

Коментуйте