Суспільство

Фіктивне працевлаштування для ухилянтів: колишньому керівництву "Кіровоградгазу" обрали запобіжний захід

 Автор: Ірина Зайцева. 3031

У Кропивницькому Кіровський районний суд обрав запобіжний захід колишньому очільнику ВАТ «Кіровоградгаз» та начальниці відділу кадрів, яких підозрюютьу у фіктивному працевлаштуванні військовозобов’язаних, тим самим допомагаючи їм ухилятися від мобілізації.

Prokuratura Kirovogradgaz1

Про це йдеться в ухвалах суду від 30 травня, пишуть "Наші гроші".

Нагадаємо, працевлаштування на підприємстві критичної інфраструктури, яким є «Кіровоградгаз», дозволяло «бронювати» військовозобов’язаних від мобілізації під час воєнного стану.

У 2022 році на той момент очільник «Кіровоградгазу» підписав накази про прийняття на роботу двох людей на посади слюсаря та інженера. Рахуючись працевлаштованими із березня і жовтня по грудень 2022 року, їм нарахували зарплату: слюсарю - 184 715 гривень, а інженеру – 66 921 гривень.

При такому фіктивному працевлаштуванні начальниця відділу кадрів підписала їхні табелі обліку робочого часу. Дії посадовців кваліфікували за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України (озтрата у великих розмірах за змовою осіб в умовах воєнного часу). Санкція цієї статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді «нічного» домашнього арешту з 22:00 до 6:00.

Своїми діями колишнє керівництво установи завдало збитків державному підприємству у сумі 400 тисяч гривень. У підозрюваних провели санкційні обшуки, наразі слідчі перевіряють причетність до схеми фіктивного працевлаштування інших осіб.

ВАТ «Кіровоградгаз» у цей період очолював Сергій Гутцул.

Поширюйте

Коментуйте