Суспільство

«Ваш акаунт буде заблоковано»: користувачів соцмереж попереджають про нову шахрайську схему

 Автор: Ірина Требунських. 1587

У соцмережах Facebook та Instagram поширюється нова шахрайська схема з попередженням про начебто заблокування акаунту, за якою зловмисники отримують доступ до логіну і пароля.

.noytbyk

Як повідомляє волонтерська ініціатива фактчекерів «Нота Єнота», останнім часом власникам акаунтів у Facebook та Instagram почали приходити повідомлення начебто від компанії МЕТА про те, що акаунт заблоковано. Насправді ці сповіщення надсилають нещодавно створені фейсбук-сторінки.

«Якщо вам у сповіщення приходить повідомлення від компанії META про порушення політик, авторських прав або ще чогось, не поспішайте переходити за посиланням, яке нібито забезпечує верифікацію (перевірку) вашого акаунту», – закликають фактчекери.

NotaYenota

У подібних повідомленнях посилання ведуть на фішингові сайти, які тільки візуально схожі на справжні. На них вас просять ввести свої логін і пароль до акаунту.

«Зловмисники хочуть, щоб ви перейшли за лінком, який відкриває сторінку дуже схожу до сторінки входу у фб або інста. Не робіть цього і тим паче не вводьте жодні паролі, допоки не пересвідчитеся у справжності сторінки», – попереджають волонтери.

Перевірити, куди ведуть короткі посилання, не переходячи за ними, можна не декількох онлайн-сервісах, зокрема:

Раніше «Гречка» пояснювала, як захистити свій акаунт у соцмережах від блокування та навіщо хакери крадуть паролі.

Поширюйте

Коментуйте