Суспільство

Через бордюри: прокуратура намагалась скасувати договір про догляд за парком

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1182

Прокуратура безуспішно намагалась скасувати договір укладений між Кропивницькою міською радою і підприємством ТОВ «Аіс «Будком» на догляд за парком "Перемоги".

park

 

Нагадаємо, тендер на 4 327 971 гривень перший на рахунку підприємства у 2023 році. У 2022, наприкалад, підприємство виграло шість невеликих тендерів на загальну суму 3,6 мільйонів гривень. Перед тим воно вигравало тендер на догляд за парком у 2020 та 2021 роках.

Статутний капітал підприємства складає 8000 гривень. Його засновниками є Світлана Чернік та Олексій Фляга.

Фірма тісно пов'язана із скандальним підприємством "Єлізавета". 

Як йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень, прокуратура намагалась оскаржити укладання договору з підприємством. Прокурор вважав, що перелік робіт для утримання парку пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемоги» не відповідає вимогам класифікатора закупівель і містить роботи, які не відносяться до послуги з утримання декоративних садів і парків відпочинку. Зокрема, мова йде про "послуги з поточного ремонту та будівельні роботи", а саме:

  • а) кошторис № 02-02-01 - виконання сантехнічних робіт у приміщенні громадської вбиральні (зокрема встановлення пісуарів та чаш "генуя");
  • б) кошторис № 02-04-01 - роботи з виготовлення та монтажу альтанки (виготовлення стійок під кришу з металевої труби, обетування стійок, виготовлення металевого каркасу під покрівлю, ґрунтування металевих поверхонь, фарбування металевих поверхонь, монтаж металевого каркасу під покрівлю тощо) а також поточного ремонту питного фонтанчика, дрібного та середнього ремонту металевих конструкцій дитячих майданчиків, дрібного ремонту металевих конструкцій лавок, фарбування металевих та дерев`яних поверхонь, ремонт дерев`яних конструкцій лавок;
  • в) кошторис № 07-01-01 - виконання робіт з улаштування вирівнювальних шарів із щебенево-піщаної суміші автогрейдером, виправлення профілю основ з відсіву з додаванням нового матеріалу, улаштування покриття з фігурних елементів мощення з приготуванням піщано-цементної суміші площадок та тротуарів, розбирання бортових каменів та установлення бетонних поребриків на бетонну основу, а також придбання плит бетонних тротуарних фігурних.

На думку правоохоронців, це не відноситься до переліку робіт з утримання об`єктів благоустрою, а є виконанням робіт з поточного ремонту, тому це мала б бути окрема закупівля на 633 645,57 гривень.

Кропивницька міська рада позовні вимоги не підтримала і стверджувала, що проєктна документація до тендеру була розроблена згідно частини 6 статті 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та отримала позитивну оцінку ДП «Укрдержбудеспертиза». Та і нову альтанку ніхто будувати не планує, а лише ремонтувати збудовану у 2019 році, але і цих робіт не проводили.

Суд вирішив, що поточний ремонт відноситься до послуг і не потребують окремої закупівлі, а от заміна пошкоджених поребриків передбачає виконання робіт з капітального ремонту, що є «роботами» у розумінні Закону про закупівлю. Проте, на думку судді, невідповідність частини договору законодавству не впливає на законність іншої частини договору. А підприємець уже купив поребрики.

Прокуратурі у задоволенні позову відмовили.

Поширюйте

Коментуйте