Суспільство

Кропивницька міськрада стягнула чверть мільйона боргу з орендаря землі та розірвала договір

 Автор: Таміла Делюрман. 1687

Кропивницька міськрада, звернувшись до суду, витребувала у приватного підприємства понад 250 тисяч гривень боргу за оренду землі. Договір з орендарем розірвали через суд.

 

rozirvaty dogovir

Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень, мова йде про майже 22 сотки землі, яка розташовується по вулиці Євгена Тельнова між будинками №3 та №4. Її орендувало приватне підприємство "Кіровоград-планета" для розміщення адміністративно-комерційного комплексу. Договір оренди з підприємством уклали ще у вересні 2005 року. Згідно з даними міськради "Кіровоград-Планета" систематично не повністю сплачувало за оренду, внаслідок чого борг сягнув 253 088,18 гривень.

Після відкриття справи підприємство подало відзвив, вказавши, що міськрада не надала дані про нормативно-грошову оцінку землі за останні три роки. Тому підприємство стверджувало, що це унеможливлює перевірити правильність нарахування боргу.

Також орендар вказав, що на сесії міськрада не приймала рішення про розірвання з ним договору. Обгрунтував це тим, що за постановою Касаційного господарського суду Верховного суду вказано, що орган місцевого самоврядування може позиватися до суду з питань оренди земель виключно за наявності рішення сесії.

"Відповідач зазначає, що фундаментальне значення, крім ознаки "систематичність", має значення саме несплата орендної плати, тоді як у вказаній справі за твердженням позивача має місце сплата орендної плати у меншому розмірі. Також з наведеного розрахунку Кропивницької міської ради вбачається те, що відповідачем систематично вносилась орендна плата за усі періоди користування земельною ділянкою, а тому підстави для розірвання спірного договору оренди відсутні", - йдеться у тексті.

Натомість у відповідь міськрада повідомила, що розмір плати за користування ділянкою визначений безпосередньо договором оренди землі, а відповідач не надав ніяких доказів, що відбулася будь-яка зміна розміру орендної плати.

Крім того, немає жодного законодавчого акту, де було б вказано, що перед зверненням у суд потрібне рішення сесії, а постанова, на яку посилається відповідач, стосується окремих випадків.

"Сам факт систематичного порушення договору оренди земельної ділянки щодо сплати орендної плати є підставою для розірвання такого договору, незважаючи на те, чи виплачена в подальшому заборгованість, оскільки згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться", - аргументували у міськраді.

Після цього, наприкінці березня 2023 року, підприємство попросило перерву для підготовки заперечень. Поки надалися заперечення до суду, а міськрада їх спростовувала, "Кіровоград-Планета" встигло погасити заборгованість. Проте питання розірвання договору лишилося відкритим.

Після кількох судових засідань, вже у червні суд прийняв рішення позовні вимоги Кропивницької міськради задовольнити та зобов'язати договір оренди розірвати.

Нагадаємо, міська рада підготувала проєкт рішення про передачу земельної ділянки з комунальної власності у державну – йдеться про територію, яка перебуває у власності СБУ на березі Інгулу у Кропивницькому по проспекту Перемоги.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте