Суспільство

Пенсіонер і батько трьох дітей: на кого можуть покласти відповідальність за вибух на Попова

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3700

Триває розслідування у справі вибуху газу в будинку на вулиці Попова у Кропивницькому у 2022 році. Серед підозрюваних, яким інкримінують службову недбалість, 67-річний пенсіонер з інвалідністю і батько трьох дітей, який виїхав закордон.

 

photo5465332046231615654

Інформація про це опублікована у Єдиному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, 2 лютого 2022 у Кропивницькому стався вибух гаху у багатоповерхівці на вулиці Попова. Один чоловік загинув, троє потрапили до лікарні, а десятки людей залишились без житла. 

Вже 8 лютого 2022 міський голова Андрій Райкович заявив, що вибух стався через службову недбалість газівників під час заміни лічильника, коли вони забули закрити вентиль, а от представники "Кіровоградгазу" не визнавали вини підлеглих до проведення експертиз. 

Підозру газівникам оголосили у березні 2023.

Обом чоловікам інкримінують злочин за частиною 2 статті 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що привело до смерті людей). Якщо вину доведуть, то підозрювані можуть отримати обмеження волі на строк до 5 років або ув'язнення до 8 років.

Одному з підозрюваних - 67-річному чоловіку - обрали особисте зобов'язання. Хоча прокурори просили нічного домашнього арешту суд обрав м'якший захід, бо підозрюваний пояснив, що бувають випадки, коли йому потрібно звертатись до медиків і вночі - він має інвалідність 3 групи, страждає на гіпертонію та має проблеми з опорно-руховим апаратом.

Тоді у коментарі "Суспільному" прокурор Олексій Нікітченко пояснив, що чоловіка хочуть приятягти до відповідальності, бо він у 2014 році приймав в експлуатацію зварювальні роботи: "Ці роботи виконав інший працівник 2014 року, але у причинно-наслідковому зв’язку з діями інших підозрюваних. У рамках кримінального провадження провели експертизу, яка визначила, що під час проведення газозварювальних робіт у 2014 році у вказаному помешканні, не заглушили обрізану газозварником газову трубу. Через неї у квартиру потрапив газ, коли інші люди, вже у 2022 році, відкрили газовий кран".

Другий підозрюваний працівник "Кіровоградгазу" є батьком трьох дітей і виїхав закордон після початку повномасштабного вторгнення, ще до повідомлення підозри. Слідчий клопотав про дозвіл на затримання чоловіка, через неявку на виклики, проте суд вирішив, що правохоронці недостатньо добре поінформували підозрюваного.

Третій підозрюваний нині захищає країну.

 

Поширюйте

Коментуйте