Суспільство

Викрили підпільний нафтобізнес: на Кіровоградщині і ще сімох областях провели обшуки (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 6899

 

Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка мала підпільний нафтопереробний завод і збувала фальсифіковане паливо  і «відмивала» гроші. Обшуки провели у вісьмох областях, зокрема і на Кіровоградщині.

naftozavod policia1

Як повідомляє Національна поліція України, організатори виготовляли приблизно 500 тонн фальсифікованого пального на місяць на підпільному нафтопереробному заводі у Дніпропетровській області. За версією слідства, сировину для виготовлення підозрювані ймовірно крали з нафтопроводів, а потім розмішували забороненими в Україні розчинниками.

naftozavod policia2

Зазначається, що учасниками злочинної схеми були власне керівники підпільного заводу, керівники автозаправок та комерційних структур, через які «відмивали» кошти.

Фальсифіковане паливо продавали через підконтрольні товариства під виглядом акцизного підприємствам, серед яких і державні.

«Підпільний нафтобізнес приносив його організаторам до 30 млн грн прибутку щомісяця, а незаконна "маржа" "бізнесменів" складала 20 грн з одного літра пального», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці 15 червня провели обшуки за місцями проживання учасників «схеми» та місцями збуду фальсифікату у Кіровоградській, Київській, Житомирській, Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Одеський областях та у Рівному. Під час обшуків вилучили майно на близько 200 мільйонів гривень, а саме:

  • 850 тонн нафтопродуктів та обладнання,
  • автомобілі фігурантів,
  • 40 мільйонів гривень, 98 тисяч євро та 1,4 мільйона доларів.

naftozavod policia3

Наразі десятьом учасникам групи оголосили підозру у відмиванні майна, незаконне виготовлення і збут підакцизних товарів, службовому підроблені та несанкціоновані дії з інформацією.

На виробничі потужності та рахунки структур наклали арешт.

Фото: Національна поліція України.

Як повідомляла «Гречка», в Україні з 1 липня 2023 року повертають податок на пальне.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте