Суспільство

Інклюзивна допомога: на Кіровоградщині функціонуватимуть шість спеціалізованих гінекологічних кабінетів

 Автор: Ірина Требунських. 1376

У Кіровоградській області функціонуватимуть шість спеціалізованих гінекологічних кабінетів, де жінки, які постраждали від гендерно-зумовленого насильства або мають інвалідність, зможуть безкоштовно отримати медико-психологічну допомогу. Наразі три з них вже працюють у громадах Кіровоградщини.

329136424 3291491747738543 5231897339471671477 n

Фото умовне

Про це розповіли представниці місцевої влади та громадських організацій та фондів під час спільної пресконференції сьогодні, 28 червня, передає кореспондентка "Гречки".

До такого кабінету можуть звернутися всі жінки, незалежно від віку, місця реєстрації, наявності чи відсутності інвалідності. Простір кабінетів є інклюзивним, а допомогу можна отримати анонімно.

"До кабінету можуть звертатися не тільки жінки, які пережили насильство, а й, наприклад, жінки з інвалідністю, молоді дівчата, яким потрібна фахова консультація", - наголосила заступниця голови ОВА з гуманітарних питань Катерина Колтунова.

Регіональна координаторка проєкту БФ "Здоров'я жінки і планування сім'ї" Людмила Акімова пояснила, що багато жінок не відвідють гінекологічні кабінети насамперед через те, що вони не обладнані ні спеціальними кріслами, а й навіть пандусами до медзакладу.

"З опитаних жінок з травмами хребта, які зверталися до гінекологів, 46 відсотків сказали, що їх оглядали на кушетці, 42 відсотка - що прямо на кріслі колісному", - розповіла Людмила Акімова.

Вона додала, що спеціально обладнанні гінекологічні крісла дозволяють також комфортно проходити огляд і жінкам на останніх термінах вагітності, з великою вагою тощо.

"Наш фонд обладнює ці кабінети, і що важливо - ці засоби виробляються в Україні", - додала Людмила Акімова.

На Кіровоградщині функціонуватимуть щонайменше шість таких кабінетів за адресами:

  • Кропивницький - у лікарні швидкої допомоги по вулиці Короленка, 56;
  • Кропивницький - в міському пологовому будинку по вулиці Олени Журливої, 1;
  • Знам'янка - у міській лікарні імені А. Лисенка по вулиці Михайла Грушевського, 15;
  • Олександрія - у центральній міській лікарні по вулиці Ярмаркова, 15;
  • Світловодськ - по вулиці Попова, 16;
  • Гайворон - у центральній райлікарні по вулиці Київській, 7.

Наразі кабінети у Гайвороні і Кропивницькому вже працюють, інші три відкриють до кінця червня.

Кабінети із сучасною медичною технікою оснащені препаратами і експрес-тестами для профілактики ВІЛ, лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом. Медичний персонал пройшов додаткове навчання щодо того, як допомагати жінкам, які постраждали від сексуального насильства, та правильно надавати медичні послуги людям з інвалідністю.

Загалом у рамках проєкту інклюзивні гінекологічні кабінети відкриють у 20 областях України.

Як розповіла акушерка-гінекологиня Міського пологового будинку у Кропивницькому Марина Андрійчук, інклюзивний кабінет у закладі відкрили нещодавно. За цей час до них звертадися вже декілька жінок, серед яких і вимушені переселенки.

"Також до нас звернулася жінка, яка пережила сексуальне насильство. Їй надали медичну допомогу, засоби екстреної контрацепції, психологічну підтримку", - розповіла Марина Андрійчук.

Також для пацієнток і лікарок створили гарячу лінію з питань сексуально-репродуктивного здоров'я, де можна отримати фахову консультацію за коротким номером 3033 (щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки по Україні безкоштовні).

357124394 738936674903966 4333988189466417280 n

Поширюйте

Коментуйте