Суспільство

Сьоме небо війни: у Кропивницькому Роман Коляда презентував поетичну збірку (ФОТО, ВІДЕО)

 . 1222

30 червня для кропивничан стало по-особливому ліричним днем, адже до міста завітав відомий радіоведучий, піаніст-імпровізатор, поет Роман Коляда.

kolyada1

Митець презентував у Кропивницькому свою нову поетичну збірку, що має назву «Сьоме небо війни». Як і два роки тому, коли Роман Коляда знайомив містян зі збіркою «Роман зі світлом», зустріч відбулася на майданчику біля Книгарні «Є».

kolyada2

Kolyada

Вулицю Театральну в надвечір’ї огортали щемкі музичні імпровізації, а такий добре знайомий голос ведучого «Українського радіо» магнетично спиняв перехожих, заворожуючи і запрошуючи до розмови:

Небо, немов глибоке перевернуте блюдце,

Хтось налив у нього музики замість гарячого чаю.

На кінчику голки янголи невтомно товчуться

Й так само невтомно я за тобою скучаю.

kolyada3

Роман Коляда розповів, що до книги увійшли як твори, написані до початку повномасштабної війни, які можна було читати на його сторінці у Facebook, і які за авторським задумом колись мали стати книгою «Сьоме небо», так і твори, написані після лютого 2022 року, коли, як констатував поет, до «сьомого неба довелося додати ще одне слово»…

kolyada4

Втім, більшість віршів нової збірки – це інтимна лірика з украпленням авторської філософії переживання воєнного сьогодення. Як наголосив автор, ця збірка містить більш відверту еротичну поезію, ніж його попередні видання. Ці вірші, за висловом української поетеси Тетяни Власової, можна порівняти з обіймами, які «в найпотрібніший момент огортають тебе теплом, утішають і заспокоюють, але не розслабляють, а, на навпаки, дають сили рухатись далі»:

Повз нас пролітають птахи, мелодії, геологічні епохи,

Час немов зупинився над цим окремо узятим дахом,

Комусь стало холодно, а хтось не змерз анітрохи,

А хтось наче ще раз прожив півжиття одним махом.

kolyada5

Це сьома за рахунком книга Романа Коляди і вона присвячена пам’яті його діда Миколи, якому у жовтні 2022 року виповнилося б 100 років. «Проходячи від особистих драм до досвіду виживання у війні, я відчув, наскільки сильно я спираюся на спогади про діда Миколу, льотчика-винищувача, вчителя мови, баяніста-самоука, рідкісного розбишаку-життєлюба, найкращого дідуся у світі», - таким зворушливим зізнання поет розкрив ідейний задум свої збірки. За словами митця, у розповідях його діда було дуже багато неба, і тому він відчуває, як сила роду і сьогодні захищає його.

kolyada6kolyada7

kolyada8

Проживаючи під музичний акомпанемент свою поезію то емоційно піднесено, то по-декаданськи фатально Роман Коляда подарував присутнім справжній перфоманс, давши змогу торкнутися творчої магії і на годину поринути у його світ, захищений від війни силою любові:

І ось перед нами лежить, наче у Бога розкритій долоні,

Все життя, усе небо, й посередині – улюблений Київ.

І від щастя цього на твоїх губах мої сльози солоні:

Ми ніколи не були далекими, а стали ще більш близькими.

Надія Гармазій

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте