Суспільство

Врятували десятки життів: на Кіровоградщині фермер передав 18 автівок бійцям (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 5336

Фермер з Кіровоградщини Олексій Цокалов допомагає спецпризначенцям починаючи від 2014 року. За цей період він передав військовим 18 позашляховиків: як власних, так і відремонтованих за власний кошт.

 

16f66a42da0349e631327006df2462ed

33-річний командир батальйону проїхав пів країни для того, аби обійняти фермера за допомогу і повернутися назад на передову з переданим автомобілем від фермера, йдеться в сюжеті ТСН.

Командир зазначає, що познайомився з Олексієм 9 років тому, на початку російського вторгнення. Перший джип підрозділу тоді подарував саме Олексій Цокалов, автівка врятувала життя 12 бійцям. А взагалі спецпризначенці тоді пересувалися старими вантажівками. 

"Висунулись групою в район, роздобули інформацію для нашого керівництва. Повертались і потрапили під вогонь противника і запитували евакуацію, не розраховували навіть на цей автомобіль, а він вивіз нас, 12 людей, по дуже поганій дорозі", - розповідає Олександр.

Так, з 2014 року фермер віддав на передову 18 автомобілів: спочатку це були його власні машини, згодом у гаражі почав відновлювати старі автівки. 

"На цих машинах частково хлопці не то, що допомагають, а виграють. Через те, що вони мобільні, можуть швидко евакуювати, виконати завдання", - зазначив Олексій.

Наразі із запчастинами на позашляховик допомагали і інші фермери з усього Бобринця. Водночас у гаражі в Олексія з’явився новий автомобіль, який треба відновлювати після того, як він наїхав на міну.

"Як побачив її одразу, то хлопці казали, що це на списання. Можливо вона на добу буде їм потрібна, але робиш, бо поставив для себе певний обов’язок", - переконує фермер.

Запчастини дорогі, а грошей у фермера не так і багато - підприємство дрібне. Тож аграрій покладає велику надію на новий урожай і гроші від його продажу, щоб відновити якомога більше машин для спецпризначенців.

Як "Гречка" раніше повідомляла, у 2015 році волонтери з Бобринецького району Кіровоградщини передали для бійців в зоні АТО чотири вантажівки. У 2016 році фермери Бобринецького району придбали вже 10-й «Land Rover» для кропивницьких «кіборгів» та повнопривідний автомобіль.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте