Суспільство

3,7 мільярда боргів: Кіровоградська облрада проситиме Президента врятувати "Схід ГЗК"

 Автор: Таміла Делюрман. 3420

Кіровоградська обласна рада направить звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно виведення із глибокої кризи державного підприємства «СхідГЗК» та збереження і розвитку атомно-промислового комплексу України.

182770783 511738910176649 2553858413402443826 n 1 thumb copy

Відповідне рішення прийняли депутати облради сьогодні, 4 липня, під час засідання 17-ї сесії, передає журналістка "Гречки".

В обгрунтуванні необхідності такого звернення голова обласної ради Юрій Дрозд зауважив, що ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» - єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток урану та виробництво уранового концентрату для українських АЕС. Підприємство має стратегічне значення для країни.

Проте вже кілька років підприємство пребуває у кризовому становищі. На сьогодні заборгованість підприємства становить 3,7 мільярда гривень.

На такий фінансовий стан підприємства впливає низка факторів, серед яких підходи щодо формування ціни на уран та зростання вартості на енергоносії.

Очільник профспілки Віталій Скуба зазначив, що для того щоб зберегти підприємство необхідно:

  • погодити приєднання до "НАЕК "Енергоатом";
  • встановити обгрунтовану ціну на уран;
  • забезпечити отримання кредит, який не можуть отримати через заборгованість.

Він говорить, що ситуацію ускладнює і те, що від початку повномасштабного вторгнення мобілізували вже близько 600 працівників.

"Якщо не вжити ніяких заходів, то підприємство не доживе і до 2024 року. А якщо комбінат зупиниться, то відновити роботу буде дуже важко," - зазначив Віталій Скуба.

Згідно з проєктом рішення, позитивне вирішення даного питання, сприятиме збереженню і збільшенню кількості робочих місць та зайнятості населення області, збільшення надходжень до державного і місцевих бюджетів, покращення соціального становища відповідних населених пунктів, зниження у них соціальної напруги тощо.

Відтак, депутати більшістю голосів "за" підтримали рішення щодо направлення відповідного звернення до Президента, Верховної Ради та Кабміну.

 Як "Гречка" раніше повідомляла, у серпні 2022 року працівники "Схід ГЗК" вимагали врятувати підприємство і зареєстрували петицію до президента із вимогою врятувати на Кіровоградщині підприємство "СхідГЗК" та урановидобувну галузь України. Тоді ж працівники Новокостянтинівської шахти, що належить "Східному гірничо-збагачувальному комбінату" три місяці не отримували зарплати. Із усіх шахт підприємства й одного заводу, працювала лише Новокостянтинівська і то фактично "задарма". 29 червня 2023 року генеральний директор ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Сергій Шовгеля звільнився з займаної посади за власним бажанням. Він очолював чолював ДП "СхідГЗК" з жовтня 2021 року.

Поширюйте

Коментуйте