Суспільство

Закликав «очистити» Україну: у Світловодську винесли вирок прихильнику окупантів

 Автор: Ірина Требунських. 3055

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області виніс вирок чоловіку, який у соцмережах називав російських загарбників «героями» і закликав їх «очистити» Україну.

sud

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, Світловодський міськрайонний суд 13 липня 2023 року виніс вирок уродженцю Харкова – його визнали винним у виправдовуванні агресії Росії поти України та глорифікації російських загарбників.

У матеріалах судової справи зазначено, що чоловік у забороненій соцмережі публікував фотографії російських окупантів, яких називав «героями» та бажав їм перемог.

В одному з дописів обвинувачений стверджував, начебто в Україні є «нацисти» і прославляв російську загарбницьку армію, закликаючи продовжувати війну в Україні. «Воїни російської армії, ми у вас віримо! Справа з очищення України від нацистів доведемо до кінця», – писав він у забороненій соцмережі російською мовою.

У червні обвинувачений пішов на угоду з прокурором, визнавши свою винуватість і узгодивши покарання. Таким чином він визнав свою вину у виправдовуванні, визнанні правомірною збройної агресії Росії проти України та глорифікації її учасників (частина 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України).

Суд затвердив цю угоду і виніс вирок: три роки позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Тобто якщо засуджений впродовж року періодично відвідуватиме орган пробації та не вчинить жодного правопорушення, то уникне ув’язнення.

Раніше «Гречка» повідомляла, що у Кропивницькому суд затвердив покарання для пенсіонерки, яка виправдовувала збройну агресію Росії.

Поширюйте

Коментуйте