Суспільство

У храмі в Новомиргороді настоятель ПЦУ вперше провів богослужіння (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 1591

 

У Свято-Миколаївському храмі, що у Новомиргородській громаді на Кіровоградщині, вперше провів богослужіння священник Православної церкви України. До цього службу в храмі проводили священники УПЦ (МП).

novomurgorod hram

Фото: «Суспільне Кропивницький»

Нагадаємо, що у квітні віряни Новомиргородської громади висловили недовіру тодішньому настоятелю Свято-Миколаївського храму Української православної церкви (московського патріархату) Сергію Шваї, обрали нову парафіяльну раду та підписали звернення щодо передачі храму до ПЦУ.

Богослужіння парафіяни ПЦУ проводили у будівлі колишнього будинку культури. Та вже 15 липня ключ від Свято-Миколаївського храму передали настоятелю Степану Катькалу, передає «Суспільне». Тут провели перший водоосвятний молебень.

«У храмі тепер лунатимуть українські молитви й українські пісні», – прокоментував один з ініціаторів переходу Вадим Батій.

Степан Калтькало уточнив, що коли він з парафіянами увійшли до храму, то все майно було на місці – пропав лише семисвічник.

 Як повідомляла «Гречка», мешканці п’яти сіл у Новоукраїнському районі виступили за перехід місцевого храму до ПЦУ і відмову від московського патріархату.

Поширюйте

Коментуйте