Суспільство

У Новоукраїнському відділі освіти виявили порушень на 1,5 мільйона

 Автор: Таміла Делюрман. 2116

У відділі освіти Новоукраїнської міськради, що на Кіровоградщині, фахівці Держадитслужби знайшли фінансових порушень на 1,5 мільйона гривень.

Depositphotos 45577531 S 1

Як повідомили у пресслужбі Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, фахівці проводили перевірку діяльності відділу освіти за період з січня 2020 року до лютого 2023 року.

Держаудитори виявили, що відділ освіти за рахунок субвенції на розвиток «Нової української школи» придбав ноутбуки, комплекти комп’ютерної техніки, стільці, столи тощо, які не відповідають державним стандартам та вимогам ГОСТів.

Наприклад, у 2020 році для шкіл закупили комп’ютерну техніку, окремі технічні характеристики якої не відповідають технічним вимогам.

Крім того, закуплені в 2021 році учнівські комплекти стілець+стіл мають невідповідності кута нахилу стільниці парт, ваги, форми, розмірів, місткості, стійкості та вандалостійкості.

Зокрема, стільниці парт зроблені з ДСП низької якості, вже мають дефекти, відірвану кромку або прибиту на цвяшки, неякісно зашліфовані та заокруглені краї тощо. Також згідно з договорами про закупівлю, у придбаних парт та стільців гарантійний термін – усього 12 місяців замість гарантованих постачальником 24-х.

Усього на меблі, шкільне обладнання та комп’ютерну техніку, які не відповідають державним стандартам, витратили 830,5 тисяч гривень, що є нецільовим використанням грошей.

Крім того, аудитори виявили низку порушень з оплати праці на загальну суму 271,8 тисяч гривень. Серед них були порушення при нарахуванні зарплати працівникам закладів освіти під час атестації.

Крім того, деяким працівникам освітніх закладів нараховували зарплату не за фактично відпрацьований час, а відповідно до місячної норми годин. Через це працівники недоотримали зарплати у загальному на 124 тисячі гривень. Під час ревізії заробітну плату було донараховано.

Також у деяких закладах освіти понаднормово списували продукти харчування (хліб, масло вершкове, олія, цукор тощо). За два роки зайво списали продуктів на 198,8 тисяч гривень.

За результатами ревізії, відділу освіти зупинили можливість операцій із бюджетними коштами, зменшили бюджетні надходження.

На посадовців, винних у допущених порушеннях, склали 9 протоколів про адміністративне правопорушення згідно зі статтею 164-2 КУпАП, один протокол про адміністративне правопорушення згідно зі статтею 164-12 КУпАП. Матеріали ревізії надіслали до правоохоронних органів.

"Гречка" звернулася за коментарем до відділу освіти Новоукраїнської міськради з проханням висловити позицію відділу стосовно результатів перевірки. "Гречка" готова опублікувати відповідь, як тільки її отримає.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте