На Кіровоградщині водопостачальне підприємство “Дніпро-Кіровоград” просить допомоги з місцевих бюджетів у громад області по співфінансуванню підприємства. Наразі підприємство вже має 187 мільйонів збитків через те, що тариф на воду не піднімається, а видатки на утримання зростають.
Про це повідомила сьогодні, 26 липня, під час брифінгу директорка департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської ОВА Ольга Довжук, передає журналістка "Гречки".
Наразі ОКВП "Дніпро-Кіровоград" забезпечує 470 тисяч споживачів області (населенню, бюджетній сфері, промисловості): Кропивницький, Світловодськ, Олександрія, Знам'янка.
Підприємство працює у стабільному режимі, у цьому йому від початку повномасштабної війни допомагали міжнародні благодійні організації, які, для прикладу, надавали сіль, гіперхлорид хлору, коагулянти для очищення води, генератори, техніку, труби і засувки.
"Наразі, готуючись до опалювального сезону, ми розуміємо, що приблизно на 30% більше запасу паливно-мастильних матеріалів потрібно на цей період в порівнянні з попереднім. Оскільки зросла вартість складових тарифу (бензин подорожчав на 100%, дизпаливо на 124%, коагулянт на 114%, гіперхлорид натрію на 344%, сіль для очищення на 243%), підприємство потребує відшкодування різниці в тарифах, яка утворюється. Адже між тим тарифом, який затверджений Кабміном до лютого 2022 року та витратами, які утворюються зараз, різниця склала понад 187 мільйонів гривень", - підкреслила Ольга Довжук.
Згідно із законом, відшкодування має здійснювати орган, який затвердив тариф, тобто Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Посадовиця зазначила, що Кіровоградська ОВА та облрада неодноразово зверталась до Кабміну і центральних органів держ влади щодо необхідності цього відшкодування для нормальної роботи підприємства. Проте в Мінфін України відповіли, що на 2023 рік в держбюджеті не передбачено видатків на відшкодування різниці в тарифах, оскільки основне завдання держбюджету поточного року - фінансування армії.
Наразі заборгованість по відшкодуванню підприємству, яку затвердила обласна комісія з питань підтвердження заборгованості, скаладє 97 мільйонів гривень.
У липні з обласного бюджету виділили 58 мільйонів гривень, що за словами Ольги Довжук, дало змогу погасити тіло і відсотки по кредиту перед Світовим банком.
Також долучились до фінансової підтримки Кропивницька, Знам'янська, Смолінська територіальні громади, які виділили з міського бюджету:
- Кропивницька міська рада - 70,8 мільйонів гривень;
- Смолінська - 1,390 мільйони гривень;
- Знам'янська - 2 мільйона гривень.
"Є необхідність в тому, аби інші територіальні громади області долучились до фінансування. Адже з 1 липня зросла вартість електроенергії для промислових підприємств. Так, рахунок у червні був у сумі 10 мільйонів гривень, а станом на липень це 18 мільйонів. Поступово все змонтоване обладнання на помпових станціях вводитиметься в експлуатацію для зменшення споживання електроенергії приблизно на 20%", - уточнила Ольга Довжук.
З її слів, Світловодська і Олександрійська громади не долучились. Окрім того, "Дніпро-Кіровоград" надає водопостачання у Пантаївську громаду, смт Березівка, Подорожнє, Соколівське, Бутівське, Войнівське. Тому Кіровоградська ОВА звертатиметься до цих громад з метою фінансової підтримки підприємства.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
- У центрі Кропивницького у пабі сталося коротке замикання? (ФОТО)
- Нестійка погода на кілька днів: на Кіровоградщині оголосили штормове попередження
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте