Суспільство

Гаражі на Чміленка: забудовник спиниться тільки за рішенням суду (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1916

У Кропивницькому довкола земельної ділянки по вулиці Чміленка, 19 триває конфлікт між місцевими мешканцями і забудовником, який розпочався в травні 2023 року.  Вчора, 27 липня, Віталій Бєлов скликав журналістів для того, аби детальніше розповісти щодо проєкту свого будівництва. 

 

89 copy copy copy

"Гречка" повідомляла раніше, що забудовник і колишній депутат чотирьох скликань Віталій Бєлов почав монтувати паркан, щоб розпочати будівництво гаражів. Проте мешканців багатоповерхівок така забудова почала обурювати. Вони стверджують, що це їхню прибудинкову територію, на якій раніше вони паркували свої автівки незаконно віддали в оренду у 2009 році.

В коментарі “Гречці” Віталій Бєлов зазначив, що має всі дозвільні документи для будівництва 14 гаражів, які планує збудувати протягом 3-4 місяців.

4 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

За його словами, місцеві активісти почали звинувачувати його в  тому, що він забрав у людей паркомісця. до будівництва на тій ділянці могли паркуватись близько 12 автівок, але це не так. 

парк copy copy copy

Парковка

“Щоб не обмежувати людей, я вирішив облаштувати для них безкоштовні паркомісця, а вже потім приступити до будівництва своїх гаражів. Проте я дізнався, що стосовно цієї ділянки від мешканців почали надходити звернення до різних інстанцій стосовно законності будівництва. З активістами ми домовлялись, що я облаштовую 14 паркомісць, а потім переходжу до облаштування їхнього двору”, - зазначив Віталій Бєлов.

2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Віталій Бєлов 

З його слів, він хотів провести збори з мешканцями, де б детально роз’яснив свій план дій і розказав детальніше про дизайн-проєкт гаражного комплексу. Проте люди сприйняли такі зміни поблизу їхніх будинків негативно. 

"Спілкуючись з мешканцями, я намагався донести свою позицію: що вже облаштував безкоштовні 14 паркомісць, починаю будівництво гаражів і паралельно облаштовуватиму їм двір. Запропонував 2 варіанти: я будуюсь і паралельно облаштовую двір або я будую гаражі, і після введення в експлуатацію роблю благоустрій їхньої території. Чув, що мені погрожували судом. Якщо суд заборонить мені будуватись, - я зупиняюсь, якщо ні - після будівництва гаражів введу їх в експлуатацію", - зазначив екс депутат.

Про те, скільки зароблятиме в місяць на оренді гаражів екс депутат наразі не вказує, буцімто не підрахував остаточно кошторис робіт і бюджет проєкту. Але зазначає, що дизайнери підрахували приблизну вартість благоустрою двору, - це 350 тисяч гривень.

56

Бєлов показав дизайн-проєкт, згідно із яким всередині двору він планує облаштувати додатково 11 паркомісць. Тобто, загалом планує створити 25 паркомісць і облаштувати дитячий майданчик. 

359613641 645001030919684 3700662092364517689 n

"Я прожив в цьому будинку 12 років і не проти створення ОСББ. Проте, зважаючи на суд, я сказав мешканцям, що якщо з мого боку будуть витрати на юристів і адвокатів, послуги яких мені потрібно платити, тим менше я витрачу на благоустрій двору. Тож, нехай приймають рішення", - підкреслив Віталій Бєлов.   

Чи згодні з будівництвом мешканці багатоповерхівок?

Мешканці багатоповерхівок по вулицях Віктора Чміленка, 19 і Юрія Олефіренка, 18 зазначають, що наразі їхні будинки обслуговує ЖЕО №1, який, за словами мешканців, нічого не робить для благоустрою і покращення прибудинкової території. За власні кошти вони збудували лавки для сидіння. Наразі, перебуваючи в статусі оформлення ОСББ (серед мешканців понад 50% підтримали ідею), люди зібрали близько 11 тисяч гривень для того, аби купити косарку, паливо, інструменти, щоб самостійно покращити двір.

358267744 831121368659276 2584106251648487716 n copy

"Нам хочуть презентувати те, за що ми будемо платити. Бєлов - колишній член Партії регіонів і земельної комісії. Яким чином в нього по місту стільки скандальних земельних ділянок? Вчора на 11:00 ми чекали з роз’ясненням комісію від ЖЕО №1, яка так і не прибула. Ми стверджуємо, що це наша прибудинкова територія 38 років поспіль і тому не розглядаємо ніякого компромісу, адже 750 квадратних метрів наразі загарбані. Нам вдалося відвоювати паркан біля нашого будинку, на це порушення вказала і комісія. Проте конфлікти з забудовником тривають", - зазначив Сергій Мозговий. 

З його слів, мешканці налаштовані перекривати рух або йти мітингувати перед міськрадою з вимогою віддати прибудинкову ділянку. Також мешканці підготували позовну заяву до суду про скасування рішення міськради №1795 від 3 березня 2009 року про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вулиці Чміленка (на той момент Дзержинського), 19.

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

"В разі позитивного для мешканців вирішення конфлікту люди планують звести паркан, зробити покриття, облаштувати покриття, встановити відеонагляд і охорону. Ця територія має вмістити всі автівки двору. До цього автівки поміщались в три ряди", - зазначив кропивничанин.

Він зазначив, що мешканці звернулись із заявами до міськради, патрульної поліції і прокуратури. Так, за законом мешканці мають отримати відповідь на запит через 30 днів. Проте будівництво на паузу ніхто не ставить.

"Гречка" надалі слідкуватиме за перебігом подій.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте