Суспільство

Майстриня з Кропивницького презентувала унікальні килими на міжнародному фестивалі у Туреччині (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 1523

 До 5 серпня в Туреччині триває Міжнародний фестиваль культури та мистецтв. Українську культуру на фестивалі презентують шість учасників і учасниць, серед яких і майстриня з Кропивницького Валентина Добровольська.

Dobrovolska2

Міжнародний фестиваль культури та мистецтв різних народів світу щорічно відбувається у Туреччині. Як розповіла «Гречці» майстриня з килимарства Валентина Добровольська, вона вже вдруге бере участь у цьому фестивалі.

«Вперше я взяла участь у фестивалі у 2018 році, а це вже вдруге тут, у Туреччині, представляю наші, українські, килими», – розповіла кропивничанка.

Dobrovolska1

В рамках фестивалю проводять виставку-ярмарок, а також майстер-класи для бажаючих.

«Я проводжу майстер-класи для дітей – якраз сьогодні набралася група бажаючих з 15 людей. Нас тут дуже тепло зустрічають, цікавляться нашою культурою. Але особливо тепло зустрічають українці, які наразі живуть у Туреччині: підходять і обіймають, і смаколиками пригощають, спілкуються . Ми дуже вдячні за таку підтримку і раді бачити своїх», – додала вона.

Dobrovolska3

Окрім Валентини Добровольської з Кропивницького, українську культуру представляють на фестивалі різьбяр по дереву Сергій Святний з Чернігівщини, свічкарка Ірина Віан з Рівного, майстриня з шиття обухівських рушників Ольга Матвійчук з Київщини та кобзарі Ігор Безвербний і Андрій Селецький.

«Мої килими є унікальними, адже я не повторюю візерунки і тому вони існують лише в одному екземплярі», – підкреслила килимкарка.

Dobrovolska4.jpg

«Майстри з кобзарської традиції Андрій і Ігор – це наші захисники, які зазнали поранень на фронті. Ми дуже пишаємося, що вони з нами тут, представляють Україну, нашу культурну спадщину», – розповіла майстриня.

Загалом Міжнародний фестиваль культури і мистецтв проводиться у Туреччині щорічно вже 24 роки поспіль. Українці беруть участь у фестивалі з 2012 року за сприяння Музею Івана Гончара. Цьогоріч у дійстві беруть участь більше тисячі учасників зі ста країн світу.

 Відео: Валентина Добровольська.

Фото: Валентина Добровольська, Музей Івана Гончара

Як розповідала «Гречка», в рамках проєкту «Орнаментальне килимарство Кіровоградщини» в області створили копію домотканого килима кінця 19-го століття.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте