Суспільство

Три школи у Кропивницькому лишаються без укриттів: облаштувати їх обіцяють до вересня

 Автор: Ірина Требунських. 2295

У Кропивницькому із 37 шкіл три поки що не мають укриттів на випадок ракетних обстрілів. Створити укриття тут планують на відстані до 100 метрів від закладів вже до нового навчального року.

shkola copy

У Кропивницькому за час повномасштабного вторгнення кількість найпростіших укриттів зросла до 110 об'єктів, що надало додаткових 3 тисячі безпечних місць для учнів шкіл і дитсадків. Про це розповіла директорка управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко, передає кореспондентка «Гречки».

«З міського бюджету передбачили близько 8 мільйона гривень на ремонти. За цей кошт зараз капітально ремонтують чотири об'єкти, у ще 14 проводять поточні ремонтні роботи», – розповіла посадовиця.

Наразі з 37 загальноосвітніх закладів міста три досі не мають найпростішого укриття. Це Фортечна та Гірнича гімназії, а також початкова школа #37. Через це у минулому навчальному році тут навчання проводилося переважно дистанційно.

«Ми плануємо, що вже 1 вересня у цих закладах учні зможуть вийти на очне навчання, адже вже зараз триває облаштування найпростіших укриттів на відстані до 100 метрів від закладу», – додала Лариса Костенко.

За словами начальника управління капітального будівництва Сергія Білоконя, на сесії міськради 27 липня депутати проголосували за виділення 12,5 мільйонів гривень на 25 найпростіших укриттів у навчальних закладах, що становить по 500 тисяч на один такий об'єкт.

«Ці кошти насамперед йдуть на створення проєктно-кошторисної документації, але не тільки. Укриття мають бути доступними, інклюзивними та відповідати всім нормам. Залишки фінансування направлять на попередні закупівлі», – розповів він.

Лариса Костенко підкреслила, що виготовлення проєктної документації дозволить залучати не тільки міський бюджет, а й державні субвенції та грантове фінансування.

Поширюйте

Коментуйте