Суспільство

2,5 мільйона на ЗСУ та умовний термін: експосадовцю Кіровоградської ОВА винесли вирок

 Автор: Ірина Требунських. 4855

Напередодні, 3 серпня, Вищий антикорупційний суд визнав винним колишнього керівника патронатної служби Кіровоградської обласної адміністрації Ігоря Шевченка у пособництві при корупційному злочині. У справі він фігурує як пособник екскерівника Кіровоградської ОВА Андрія Балоня.

suddi

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Ігоря Шевченка визнали винним у пособництві при одержанні хабаря службовою особою (ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 27 Кримінального кодексу України).

Згідно з вироком, експосадовець отримав 5 років позбавлення волі, проте з іспитовим строком у 3 роки. Також Ігор Шевченко не має права обіймати посади в органах держвлади та місцевого самоврядування протягом двох років.

«Крім того, особа зобов’язується перерахувати 2,5 мільйона гривень на проєкт «Армія дронів» у Фонд United 24. Також внесені 3,5 мільйона гривень застави будуть перераховані на потреби Збройних Сил України», – йдеться у повідомленні.

Вирок суду враховує угоду, на яку пішов Ігор Шевченко з прокурором: він визнав себе винним, через що розслідування щодо Андрія Балоня винесли в окрему справу.

Нагадаємо, що у червні 2020 року у Кіровоградській ОДА і будинку тодішнього голови ОДА Андрія Балоня пройшли обшуки: в нього знайшли мільйони готівкою. За версією слідства, Сергій Шевченко, який з 2019 року очолював патронатну службу Кіровоградської ОДА виступав посередником і перемовником, який призначав від імені Андрія Балоня суми щомісячної оплати, яку чиновники мали заносити в ОДА

Пізніше Андрію Балоню та Ігорю Шевченку обрали запобіжні заходи.

Поширюйте

Коментуйте