Суспільство

Продавав неіснуючі меблі через Instagram: на Кіровоградщині винесли вирок шахраєві (ДОПОВНЕНО)

 Автор: Ірина Требунських. 1056

Маловисківський районний суд на Кіровоградщині визнав винним у шахрайстві чоловіка, який «продав» через соцмережу неіснуючі меблі. При цьому він користувався банківськими рахунками, відкритими на фальшивий паспорт.

367763769 903 1 copy

За інформацією Єдиного реєстру судових рішень, Маловисківський районний суд на Кіровоградщині виніс вирок уродженцю Черкас 31 липня 2023 року.

За матеріалами справи, у 2021 році йому запропонували продавати товари через інтернет за шахрайською схемою (особу спільника не встановлено). Чоловік погодився, і спільник дав йому паспорт громадянина України без фотокартки, виданий на інше ім’я, куди згодом вклеїв власне фото. За допомогою цього підробленого паспорта він відкрив рахунки у 16 різних банках.

У той же рік обвинувачений створив декілька облікових записів в Instagram, де публікував оголошення про продаж меблів, яких насправді не мав. У тих, хто відгукувався на оголошення, чоловік виманював «передплату» на банківські картки, відкриті за допомогою підробленого паспорта на фіктивну особу.

«Після того, як він отримував від покупця гроші, припиняв з ним спілкуватися. Від кожної трансакції він мав свій відсоток», – йдеться у документі.

Наприклад, на одне з оголошень відгукнулася жінка – вона хотіла придбати ліжко за 5580 гривень. Обвинувачений виманив у неї передплату розміром 1860 гривень, після чого припинив переписування.

Згодом йому написала інша жінка про намір купити садові меблі. У неї він виманив 2370 гривень «передплати». Загалом правоохоронці встановили вісьмох потерпілих, з яких зловмисник виманив загалом 36 430 гривень.

Вже 31 липня 2023 року Маловисківський райсуд визнав чоловіка винним у шахрайстві шляхом незаконних операцій з комп'ютерної техніки (карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років), підробці офіційного документа за попередньою змовою осіб і його використанні (карається штрафом або арештом на шість місяців, або позбавленням волі до 2 років).

«Обставинами, які пом`якшують покарання, суд визнає: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень, добровільне відшкодування завданих збитків. Обставини, які обтяжують покарання, судом не встановлено», – зазначено у вироці.

Чоловіку присудили 4 роки позбавлення волі з іспитовим терміном на один рік. Якщо протягом року засуджений систематично з’являтиметься до органу пробації та не здійснить жодне інше правопорушення, то ув’язнення скасують.

Таке рішення суд аргументував тим, що чоловік «поважного віку» і раніше не судимий, а також з врахуванням пом’якшувальних обставин. Засуджений сам відшкодував кошти потерпілим, проте згідно з вироком, має оплатити також 4118 гривень судових витрат, а також 5000 гривень моральної шкоди одній з потерпілих.

ДОПОВНЕНО: сьогодні, 9 серпня, Національна поліція Кіровоградської області повідомила, що завершила досудове розслідування щодо 29-річного чоловіка, який «працював» за схожою схемою: публікував на онлайн-торгівельному майданчику оголошення про продаж меблів і виманював у людей гроші в якості авансу. 

До поліції звернулося 18 потерпілих від його дійлюдей ,яких він ошукав на понад 30 тисяч гривень. Наразі долю обвинуваченого вирішуватиме суд.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте