Суспільство

Два місяці без води: мешканці Завадівки вийшли на мітинг (ФОТО)

 . 1548

 Сьогодні, 21 серпня, у Кропивницькому на центральній площі перед Кіровоградською обласною військовою адміністрацією зібралися мешканці мікрорайону Завадівка, які вчергове залишились без води на два місяці.

mitung Zavadivka2

Біля ОВА зібралися близько пів сотні людей – хоч мешканці Завадівки не вперше потерпають від відключень води, проте це перший їхній мітинг.

В коментарі "Гречці" мешканка Завадівки Алла стверджує, що води вчергове немає через те, що водопровідна мережа «Інгульської шахти», яка забезпечує водопостачанням район, не дає воду.

Як «Гречка» повідомляла раніше, водомережі мікрорайону прокладені у 1971 році й до цього часу жодного разу не модернізувались.

У травні 2023 була аналогічна ситуація. Тоді відбулось позачергове засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій в міськраді Кропивницького.

Тоді запевнили, що запроваджуватиметься один із варіантів водозабезпечення Завадівки Кропивницькою філією водоканалу «Дніпро-Кіровогррад». Технічні можливості для цього є, підтвердив тодішній очільник "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний.

В травні 2023 року ОКВП «Дніпро-Кіровоград» і Інгульська шахта мала опрацювати  технічні питання перепідключення мереж, так і фінансові механізми розрахунків за воду та обрахування тарифів.

За словами місцевої мешканки Меланії, яка проживає на Завадівці з 1968 року (тоді ж Завадівку приєднали до міста), раніше на кожне домоволодіння були колодязі. Інгульська шахта провела колонки, після чого мешканцям дозволили провести воду від шахти собі у двір.

«У них була постанова про те, що вони не братимуть гроші за воду. У 1980 році місцеве населення почало платити за водопостачання. І от уже 15 років ми мучаємося. Тільки літо, так у нас і води немає. 650 дворів, у кожного городи, худоба, діти. А ще треба їсти приготувати, помитись. На шахті вода є. Є в Первозванівці, Поповці, Коноплянці, селищі Гірничому, а на Завадівці немає», – зазначає жінка.

За її словами, проблеми існують і з підвозом води, 4 кубометри на близько 400 домогосподарств це недостатня кількість.

В Інгульській шахті аргументують відсутність води в тому, що немає трактора, зламаний резервуар води, зламалася помпова станція.

Мешканці мікрорайону стверджують, що неодноразово писали звернення до керівництва Кіровоградської ОВА, наразі вони вимагають відповіді та зустрічі з керівництвом.

«За цей час нам дають відписки про те, що "вода буде в такий- то час", що питання на контролі – але її немає. А в крані пусто», – додає мешканка Завадівки Людмила Юрченко.

Мешканці купують воду, хтось пере речі і купається у знайомих в місті. Люди налаштовані на те, щоб перекрити об'їзну дорогу та стояти з наметами на площі перед ОВА, поки не відновлять водопостачання.

 Раніше «Гречка» повідомляла, що у листопаді 2022 року підприємство «Дніпро-Кіровоград» почало постачати воду до Первозванівки, адже до цього До цього жителі громади неодноразово залишалися без води через проблеми на шахті, яка була її постачальником.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте