Суспільство

Конфлікт між департаментом культури і Музеєм мистецтв: директорка закладу звернулася до ОВА

 . 1206

У Кропивницькому очільниця обласного Музею мистецтв направила листа до голови Кіровоградської ОВА, в якому просить посприяти у припиненні перешкоджань діяльності музею, які на її думку чинить обласний департамент культури. Копії листів вона направила виконуючому обов'язків Міністра культури, Генпрокурору, голові Нацагенства з питань держслужби, директору НАБУ, голові СБУ та голові Кіровоградської облради.

1200px Кіровоградський обласний художній музей

У коментарі “Гречці” директорка обласного Музею мистецтв Тетяна Ткаченко-Суханова розповіла, що музею протягом декількох років обласний департамент культури не надає допомоги та не звертає уваги на низку проблем.

За її словами, все почалося з приходом Уляни Соколенко на посаду керівниці департаменту культури. Відтоді велика кількість листів стосовно збереження пам'ятки - ігноруються або відповідають, що це наразі не потрібно.

Крім того, перешкоджання полягає, на думку пані Тетяни, у зазіхання на колекції. Реставрацію державних цінностей музей проводить самостійно, адже від департаменту отримують ігнорування.

“Ми це робили завдяки безкоштовній допомозі Національного науково-дослідного реставраційного центру України”, - розповідає директорка музею.

Іншою проблемою вважає руйнацію музею, який знаходиться у списку пам'яток архітектури. Кожного року, навесні, музей підтоплюється та згодом стіни обвалюються.

“Функція держави у цьому випадку - зберегти пам'ятку архітектури. А на листи ми отримуємо ігнорування”, - коментує пані Тетяна.

Тому, у п'ятницю, 18 серпня, директорка Музею мистецтв Тетяна Ткаченко-Суханова відправила лист до начальника ОВА Андрія Райковича. Поштовхом відправити звернення стали  обіцянки, які не виконуються, з боку департамента культури області.

368275430 23920643187549692 4476078732659194880 n

“Головне очікування від листа - припинення порушення закону”, - доповнила вона.

“Гречка” звернулася до керівниці департаменту культури Уляни Соколенко із проханням прокоментувати ситуацію. Проте, вона повідомила, що говорити наразі нічого не може, оскільки ще не бачила вище згаданого звернення. Прокоментувати пообіцяла після опрацювання листа.

 Олена Панкова

Фото музею: Ігор Філіпенко

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте