Суспільство

Другий місяць без води: як пропонують розв’язати проблему жителів Завадівки

 Автор: Ірина Зайцева. 516

У Кропивницькому мешканці мікрорайону Завадівка з червня 2023 року без води. Водопостачальник «Інгульська шахта» наразі не може розв'язати цю проблему, а в міській раді вбачають два шляхи виходу з цієї ситуації. 

voda

Нагадаємо, що жителі мікрорайону Завадівка вже други місяць поспіль, з червня, залишаються без водопостачання через пошкоджені труби.

Наразі у Кропивницькій міській раді вбачають два шляхи розв'язання проблеми: відремонтувати застарілі водомережі чи приєднати до мережі водопостачального підприємства «Дніпро-Кіровоград». 

Про це повідомив сьогодні, 23 серпня, заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун, передає журналістка «Гречки».

За його словами, водопостачання для жителів мікрорайону Завадівка надає «Інгульська шахта» державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Водомережа була збудована в 1970-х роках для забезпечення потреб шахти за межами села Велика Северинка, де і є наразі водозабір.

«На сьогодні працює одна свердловина, яка не в змозі забезпечити потреби шахти, оскільки цієї води, яка викачується, недостатньо. Окрім того, водомережі від села Великої Северинки до Інгульської шахти в занедбаному стані, їх немає. Щодня трапляються пориви, які аварійні бригади усувають, проте вода до мешканців через численні пориви не доходить», – уточнив Олександр Вергун.

За його словами, для того, щоб забезпечити водою мешканців Завадівки, ОКВП "Дніпро-Кіровоград" підвозить воду на мікрорайон. Наразі там встановлено 10 місткостей для води. 

Олександр Вергун зазначив, що є два варіанти розв'язання проблеми водопостачання:

  • прокласти окрему водомережу від об'їзної дороги (біля повороту на село Аджамка), де проходить мережа "Дніпро Кіровоград";
  • ремонтувати водомережі у Великій Северинці, де трапляються пориви. 

«Щодня спілкуємось з керівництвом "Інгульської шахти", вони розробили проєкт ремонту свердловин, провели публічну закупівлю і навіть визначили підрядника. Але це державне підприємство і має проблеми з фінансуванням, сплатою податків і зборів, є питання щодо зарплати шахтарям. Вони обіцяють знайти гроші на ремонт найближчим часом», – зазначив заступник міського голови. 

Проте точної дати щодо ремонту водомереж у мікрорайоні Завадівка Олександр Вергун не назвав.

За його словами, розглядається питання щодо виділення фінансування з міського бюджету на ремонт водомережі державному підприємству "Схід ГЗК".

В коментарі «Гречці» прессекретар міськради Кропивницького Сергій Якунін зазначив, що питання про фінансування прокладання труб та приєднання до водомережі «Дніпро-Кіровоград» рішення мають ухвалити на найближчій сесії міськради.

Як "Гречка" повідомляла раніше, у Кропивницькій громаді із вересня планують розпочати приєднання мережі водопостачання селища Нового до водогону ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Наступного тижня планують оголосити тендер на проведення робіт.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте