Суспільство

400 страв для дошкільнят: як реформують харчування у дитсадках Кропивницького

 Автор: Таміла Делюрман. 1248

У МОЗ повідомили, що попри війну триває реформа харчування в українських дитсадках. У серпні завершили верифікацію технологічних картокна страви та вироби, що готуватимуть дітям у дошкільних навчальних закладах. "Гречка" дізнавалася як зміниться харчування для вихованців кропивницьких дитсадків та що передбачають технологічні картки.

har4ditu thumb

За інформацією МОЗ, над розробленням технологічних карток працювала робоча група, до якої увійшли працівники дитсадків, управлінці освіти з різних регіонів країни, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та представники вищих навчальних закладів.

Верифікований пакет містить понад 400 карток з рецептами страв, які можна використовувати під час складання оновленого дитячого меню у садочках. Раніше меню складали на два тижні для зимово-весняного і літньо-осіннього періодів року. Реформа започаткувала, що воно має бути сезонним із розрахунку на 4 тижні.

"Такі зміни дозволять урізноманітнити раціон дітей та спонукати упорядників меню використовувати продукти, притаманні для конкретної пори року", - зазначають у МОЗ.

У картках наведені необхідні розрахунки (вага брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Крім того, документи переведено в більш зручний для роботи формат, який дозволяє автоматизувати розрахунки для потрібної кількості порцій тієї чи іншої страви.

У коментарі "Гречці" головна спеціалістка управління освіти Кропивницької міськради Ірина Сидоренко повідомила, що харчування у школах та дитсадках міста почали реформувати ще із 2019 року. Наразі ж просто додатково опрацювали та упорядкували всі рекомендації, оформивши їх в зручні картки.

"У цих картках трішки розширили асортимент. Із надто нового для наших кухарок нічого такого немає, лише деякі страви, ну ми подивимося чи зможемо їх застосовувати. Якщо чесно, то ми більш притримуємося класичних страв -ті, що наші діти залюбки споживають ті, що вміють готувати наші кухарі. Але і нові страви в нас є в нашому примірному чотиритижневому меню", - говорить спеціалістка.

За її словами, з початку реформи загалом розширили перелік сухофруктів, збільшили норму овочів на день, фрукти дітям дають щоденно. Також притримуються обмежень стосовно солі та цукру.

"Наші садочки вже давно до цих вимог адаптовані. Ці картки вони надавали ще у 2021 році, але не на всі сезонні меню. Тепер міністерство їх доопрацювало, акумулювало в єдину картотеку і тепер вони вийшли більш точні. Це буде великою допомогою для наших закладів, як нормативна база, в організації харчування. Усі міністерські рекомендації ми намагаємося дотримуватися", - наголосила Ірина Сидоренко.

Нагадаємо, у грудні минулого року у Кропивницькому затвердили на 2023 рік вартість харчування школярів, учнів профтехучилищ та вихованців дитсадків. Батьки вихованців дитсадків традиційно платитимуть 70% від встановленої вартості.

Поширюйте

Коментуйте