Суспільство

Полеглому бійцю із Кропивницького просять надати звання Героя України: як підписати петицію

 Автор: Ірина Зайцева. 5996

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Ігорю Замоцькому 1997 року народження звання Героя України посмертно. Петицію оприлюднила 4 серпня 2023 року Тетяна Замоцька.

 

347247034 650373140465994 2627803484402495786 n copy

Ігор Замоцький підписав контракт зі Збройною службою України у жовтні 2016 року та почав служити в 3-му окремому полку спецпризначення ССО України. Брав безпосередню участь в АТО на сході України, був старшим оператором ССО.

З початком повномасштабної війни у 2022 році завдяки професійності Ігоря, артилерією ЗСУ знищили багато ворожої техніки, важкої броньової техніки та особового складу ворога.

В травні 2022 року указом Президента його нагородили орденом за мужність ІІІ ступеня і медаллю за військову службу Україні й підвищили до звання "молодший сержант".

Під час виконання бойового завдання Ігор отримав осколкове поранення, але зумів надати первинну медичну допомогу собі та побратиму, без реабілітації, поїхав продовжувати воювати. Через 2 місяці вдруге був поранений, але знову без реабілітації поїхав на війну зі словами: «Ненька в небезпеці, хто як не Я!?».

8 червня 2023 року під час виконання бойового завдання в селі Благодатне Донецької області він йшов попереду групи в головному дозорі, під час контрнаступу знищив двох ворогів. Під час бою декілька бійців із групи були поранені, Ігор вирішив зайняти позицію за укриттям, для прикриття виходу групи з пораненими військовослужбовцями. Під час прикриття виходу групи, Ігор мужньо загинув, прикриваючи своїх побратимів, і завдяки йому вся група особового складу залишилась жива.

"Ігор із честю виконував обов’язок захисту своєї держави і до останнього подиху залишався вірним присязі, українському народові та Україні. Ігор віддав своє життя 8 червня 2023 року за свободу та незалежність своєї Батьківщини, захищаючи право на наше з Вами безпечне життя. Я, як мати єдиного сина, пишаюсь його незламністю та патріотизмом, і вважаю, що молодший сержант Ігор Замоцький - справжній Герой, який заслуговує на найвищу державну нагороду - Герой України (посмертно) із врученням ордена "Золота Зірка" його матері – Замоцькій Тетяні та перейменування вулиці дитинства Героя", - йдеться в петиції.

Підписати петицію можна за цим посиланням. Збір голосів триватиме ще 68 днів.

Станом на сьогодні, 28 серпня, зібрано 13363 голосів з 25000 необхідних.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте