Суспільство

У Кропивницькому трагічно загинуло подружжя: у чому небезпека каналізаційних газів

 Автор: Таміла Делюрман. 10523

 

У Кропивницькому у суботу, 2 вересня, рятуючи собаку, яка впала до каналізаційної ями, загинуло подружжя. Головна санітарна лікарка області роз'яснила про небезпеку від каналізаційних ям та як діяти у випадку надзвичайних ситуацій, пов'язаних з ними.

 

11111

Як розповіла "Гречці" подруга родини Юлії та Валерія Чумаків Олена, їхня собака впала до зливної ями подружжя кинулося туди її рятувати, внаслідок чого обоє загинули. 

555

У коментарі "Гречці" головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук роз'яснила щодо небезпеки каналізації.

За її словами, у таких ямах є каналізаційні гази, які є токсичними, оскільки утворюються через розкладання різних відходів та стічних вод.

"Зазвичай в каналізаційних газах 60-68% метану, 30-35% вуглекислого газу, до 2% водню, сірководень, аміак, складні ефіри, монооксид вуглецю, діоксид сірки, оксиди азоту та деякі інші компоненти", - уточнила Надія Оперчук.

Вона зауважила, що більшість складових каналізаційних газів не мають запаху, тому іноді люди не розуміють небезпеки. Людина нічого не бачить і не відчуває, швидко втрачає свідомість і все. Глибина колектору (ями, погребу), на яку спускається людина, теж немає значення, навіть метр - вже глибина. Сірководень і двоокис вуглецю - важче за повітря, метан - легше, через що небезпека є на будь-якій глибині.

За її словами, небезпеку несуть також силосні ями, траншеї, власні погреби, які недостатньо вентилюються, особливо влітку, тому що в цей сезон прискорюються процеси гноїння та швидке накопичення газів у смертельних концентраціях.

"Часу самотужки вибратися немає. Втрата свідомості та смерть виникають миттєво через рефлекторну зупинку дихального центру мозку. За концентрацією вуглекислоти у повітрі 20% - смерть наступає впродовж кількох секунд", - підкреслила Надія Оперчук.

Фахівчиня наголосила, що будь-який люк може бути смертельно небезпечним. Роботами (ремонтними, рятувальними) займаються спеціальні підприємства, що мають відповідні дозволи і допуски, персонал яких має досвід і засоби індивідуального захисту.

Зазначимо, речниця Нацполіції області у коментарі "Гречці" повідомила, що інформацію за фактом нещасного випадку внесли до Єдиного державного реєстру досудових рішень за статтею 115 Кримінального кодексу України.

Прощання з Юлією та Валерієм відбудеться у середу, 6 вересня, об 11:00 за адресою: провулок Вишняковський 24/1.

У Юлії та Валерія залишився син. Близькі подружжя просять фінансово підтримати родину загиблих. Зробити це можна на картку брата:

  • 4314 1402 0779 7124 (Сергій Геннадійович Чумак).

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте