Суспільство

Твоя кров може врятувати трьох: у Кропивницькому закликали долучитися до донорської акції

 . 961

У Кропивницькому до Дня міста, який святкується у третю неділю вересня, не проводитимуть святкування через війну. Натомість протягом тижня в місті проводитимуть акції на підтримку армії - зокрема і з донації крові для захисників. Одна з таких акцій - "Врятуй захисників", в рамках якої містян закликають здавати кров.

 

Depositphotos 398454410 S

Як повідомила керівниця Кіровоградської обласної станції переливання крові Тамара Русначенко, потреби в заготівлі крові і її компонентів з минулого року збільшилася вдвічі.

"Одна донація - це 450 мл крові, яка може врятувати життя трьом людям. Це безпечно для організму, і повне відновлення об'єму крові відбувається протягом двох місяців", - зазначила вона.

Наразі станція забезпечує донорською кров'ю і її компонентами медичні заклади Кіровоградщини, а також разом з іншими відповідними закладами - прифронтові райони України.

Перед донацією людина прямо на станції проходить огляд лікаря, здає аналізи - лікарі визначають резус і групу крові, перевіряють рівень гемоглобіну та інші показники.

"У нас всі засоби для процедур одноразові, тому це абсолютно безпечно. Також після донації кров ми перевіряємо на гепатит В, ВІЛ і сифіліс - і повідомляємо донору, якщо вірус виявили. Так що це і безплатний моніторинг свого здоров'я", - уточнила Тамара Русначенко.

Стати донором можна на станції переливання крові в будні дні з 8:00 до 12:00.

"Приходити можна і на восьму, і на одинадцяту - як зручно, ми всіх приймемо. Огляд лікаря, заповнення анкети, аналізи, чай з печивом - все займає загалом до півтори години. Сам забор крові є швидким – хвилин 10-15", – пояснила директорка станції переливання.

Заступниця начальника управління охорони здоров'я міської ради Лариса Кудрик додала, що також можуть колективи домовлятися про донацію.

"Серед медичних працівників міста відгукнулися вже десь 80 людей - вони підуть в один день здавати наступного тижня. Це зручно: треба лише попередити працівників станції, щоб вони завчасно підготували необхідну кількість систем", – розповіла посадовиця.

Лариса Кудрик пояснила, що потреба у поповненні банку крові є постійною, і тому закликала містян долучатися до донорського руху і тим самим допомагати армії наближати перемогу.

Кіровоградська станція переливання крові знаходиться у Кропивницькому по вулиці Преображенська, 80. Контактний телефон: (0522)225-698.

Нагадаємо, що у Кропивницькому банк крові потребує донорської крові усіх груп, з негативним і позитивним резус-фактором.

Раніше «Гречка» розповідала, чому здати кров означає врятувати чиєсь життя, які переваги отримує донор і як правильно підготуватися до донації.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте