Суспільство

Чому на Кіровоградщині досі заборонений відстріл диких тварин

 Автор: Ірина Требунських. 1323

Попри початок полювального сезону, на Кіровоградщині на сьогодні ще не можна відстрілювати диких тварин: ні для ветеринарних досліджень, ні під час полювання.

poluvanja

Причину заборони пояснив заступник голови Кіровоградської обласної військової адміністрації Павло Конопко сьогодні, 12 вересня, передає кореспондентка "Гречки".

За його словами, ОВА не може дозволяти чи забороняти полювати на тварин. Відповідні ліміти кількості і видів тварин для відстрілу подають місцеві лісагентства за погодженням з ОВА до Держлісагентства. Звідти ліміти передаються до Міністерства довкілля на узгодження, а потім ще мають погодитися Міністерством агрополітики.

Після того, як ліміти затверджені всіма відповідними інстанціями і повернуті до ОВА, в області можуть дозволити відстріл тварин.

"Кіровоградщина довела ліміти до Міндовкілля, ще у березні 2023 року. Поки вони є там і не затверджені Мінагрополітики, то відстріл тварин на території області заборонений: як для мисливців, так і для ветеринарної експертизи", - сказав посадовець.

Павло Конопко підкреслив, що під час війни використання дронів у цивільних цілях заборонене - а саме за допомогою безпілотників по лісах розкидували їстівні вакцини від сказу для диких тварин.

Наразі це роблять іншим способом, проте не охоплюють ті, площі, що були раніше. Також багато тварин перемістилися з областей, де йдуть активні бойові дії.

Як стверджує Павло Конопко, з цим пов'язані випадки сказу у диких тварин і спалахи африканської чуми свиней.

"Без затверджених лімітів залишається забороненим і відстріл для ветеринарної експертизи, за допомогою якої зокрема виявляють і дієвість поширення вакцин в тому чи іншому секторі", - сказав він.

Як "Гречка" раніше повідомляла, у Великоандрусівській громаді, що на Кіровоградщині, на підприємстві "Андвікс", у селі Подорожнє, виявили африканську чуму свиней.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте