Суспільство

Справа Мартиросяна: у Кропивницькому суд розглянув скаргу на арешт обвинуваченого у кількох злочинах

 Автор: Ірина Требунських. 6861

Сьогодні, 13 вересня, у Кропивницькому розглянули апеляційну скаргу на запобіжний захід для Арсена Мартиросяна, якому інкримінують поширення злочинного впливу на території Кропивницької виправної колонії №6. Мартиросян також обвинувачується і в інших злочинах, зокрема у вбивстві й замаху на вбивство, яке сталося біля нічного клубу у 2016 році.

616045 1

Колаж: національний антикорупційний портал Антикор 

На самому засіданні обвинувачуваний був відсутній, його інтереси представляв адвокат Олег Паіцика. Попередньо Арсену Мартиросяну, який вже обвинувачується у вбивстві й замаху на вбивство, оголосили про підозру у поширенні злочинного впливу (частина 2 статті 255-1 Кримінального кодексу України).

У разі доведення провини у суді підозрюваному загрожує від 9 до 15 років позбавлення волі. У серпні 2023 року Ленінський міськрайонний суд міста Кропивницького призначив підозрюваному Арсену Мартиросяну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб, до 19 жовтня 2023 року. Сторона захисту подала апеляційну скаргу на це рішення, і клопотала про застосування м'якішого запобіжного заходу.

"Мій підопічний дотримувався всіх процесуальних вимог, має на утриманні малолітню доньку. Прошу суд задовольнити мою апеляційну скаргу і застосувати цілодобовий домашній арешт", - зазначив адвокат.

Своєю чергою, сторона обвинувачення під час судових дебатів зазначила, що підозра у вчинені тяжкого злочину Мартиросяном є обґрунтованою, і що є ризики переховування обвинуваченого від суду, вплив на свідків (зокрема і через третіх осіб).

"У 2022 році Мартиросян брав участь у "сходці", тобто злочинному зібранні, де разом з іншими представниками кримінального кола за допомогою конференц-зв'язку на смартфонах вирішували, як вимагати гроші у іншого ув'язненого в тій же колонії", - розповів прокурор Станіслав Запорожець.

Після дебатів головуюча суддя Людмила Ткаченко оголосила рішення.

"Апеляційну скаргу лишити без задоволення, рішення попередньої інстанції про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб для Арсена Мартиросяна залишити без змін", - зачитала суддя резулятивну частину.

Нагадаємо, що у серпні 2023 року Кіровоградська обласна прокуратура повідомила про підозру двом учасникам "онлайн-сходки" у виправній колонії №6 у Кропивницькому.

Раніше "Гречка" повідомляла про стрілянину, що сталася 1 листопада 2016 близько опівночі біля нічного клубу Velvet у Кропивницькому. Внаслідок чого загинув 26-річний чоловік, а його друг-військовий зазнав трьох вогнепальних поранень. Підозрюваного у стрілянині Арсена Мартиросяна тоді оголосили в розшук, і він переховувався від слідства протягом двох років – його затримали у липні 2018-го. Згодом відбулися судові засідання з обвинувачення Арсена Мартиросяна у навмисному вбивстві людини та замаху на умисне вбивство двох людей. Тоді підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на час суду.

Проте вже 7 листопада 2022 року суд змінив тримання під вартою на домашній арешт.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте