Суспільство

Деякі захисники і захисниці не отримали виплати до Дня незалежності: куди звертатися

 Автор: Таміла Делюрман. 1136

 

В Україні, згідно з постановою кабміну цьогоріч, до Дня незаленості захисники та захисниці, а також ще деякі категорії людей могли отримати одноразову грошову допомогу від держави. Проте станом на середину вересня такою можливістю скористалися не всі.

 

groshi1

В управлінні пенсійного фонду Кіровоградщини пояснили чому деякі захисники і захисниці вже отримали виплати до Дня Незалежності, а деякі ‒ ні.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 21.07.23 № 754 одноразову виплату можуть отримати ветерани війни, учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України .

Виплати передбачені у різних розмірах (від 450 до 3 100 грн) та різними шляхами ‒ залежить від категорії людей, які мають право на отримання даної грошової виплати.

Якщо людина є пенсіонером:

Такі громадяни отримали виплату разом із серпневою пенсією, без додаткового звернення: 10 855 пенсіонерів Кіровоградщини вже отримали виплати на суму 13,14 мільйонів гривень.

Люди, які не є пенсіонерами, і наразі служать у силових структурах та відомствах,у вʼязницях та слідчих ізоляторах:

Виплати цій категорії ветеранів будуть за місцем проходження служби після подачі установами силових структур відповідних заявок до головного управління. Станом на 11 вересня заявки подали 38 відомств щодо 5 939 людей на суму 5,97 мільйона гривень.

В разі неотримання виплати люди цієї категорії можуть звернутися до представників структур, де проходять службу. Військові частини та установи силових структур можуть подати такі заявки не пізніше, ніж до 1 жовтня.

Люди, які не є пенсіонерами і служать в силових міністерствах та відомствах, у вʼязницях та слідчих ізоляторах:

Для отримання виплати їм необхідно звернутись до будь-якого сервісного центру особисто, написати заяву та пред’явити документи, що посвідчують особу та її статус, а також номер поточного банківського рахунку, на який виплатять одноразову фінансову допомоги.

Станом на 11 вересня до сервісних центрів області звернулися 447 людей. Прийом заявок також триватиме до 1 жовтня.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте