Кіровоградських бійців "Беркуту" у побоїщі на Майдані не задіювали

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1165

Генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль доповів результати розслідування побиття учасників Євромайдану, яке Штаб національного спротиву проводив паралельно з Генеральною прокуратурою України.
- Ми проводили паралельне розслідування, але не оприлюднювали його результатів, бо чекали на висновки ГПУ, - каже Геннадій Геннадійович. - Вона дуже довго розслідувала і шокувала нас тим, що вручила повідомлення про підозру пану Олександру Попову — голові КМДА, пану Володимиру Сівковичу — заступнику секретаря РНБО, і пану Валерію Коряку — начальнику Головного управління МВС України у Києві. Давайте для початку повернемось до правової бази. Є чинний закон України про міліцію, який не опротестований Конституційним судом і не відмінений Верховною Радою. В цьому законі сказано, що у своїй діяльності міліція підпорядковується МВС. Міністр внутрішніх справ здійснює керівництво всією міліцією України. Ні Попов, ні Сівкович такого керівництва абсолютно не здійснюють. Міністр внутрішніх справ пан Віталій Захарченко шифрограмою, номер і копія якої в нас є і ми готові (попри те, що вона під грифом «таємно») надати її ГПУ, дав вказівку всім областям, крім Закарпатської, Тернопільської та Івано-Франківської: скерувати в розпорядження МВС підрозділи «Беркут». Себто – не в розпорядження головного управління МВС України у місті Києві. З цього випливає, що колишній начальник київської міліції Валерій Коряк не міг керувати відрядженими до столиці бійцями спецпідрозділу з інших регіонів і не мав на це абсолютно ніякого права.

У Попова міліції теж не було в підпорядкуванні. Якби це була муніципальна міліція, от тоді Попов би мав відповідати.

- Я не розумію, як Попов може керувати міліцією; він може керувати двірниками, сантехніками і тому подібне, - констатує пан Москаль. - Що стосується пана Сівковича, то він є заступником секретаря РНБО. Якщо він повз всіх своїх керівників діяв на власний розсуд, то, вибачте, як могла міліція слухати його накази, коли міліція підпорядковується тільки главі МВС. Внутрішні війська ще підпорядковуються Головнокомандувачу Збройними силами, тобто Президентові України.
Там ще Петра Федчука звинувачують. Геннадій Москаль схарактеризував його наступним чином: «Він крайній негідник, який тільки може бути в міліції, але у нас поки прямих даних на нього немає; можливо, такі дані є у Генеральній прокуратурі».

Таким чином, вся міліція і «Беркут», що були дислоковані у місті Києві, підпорядковувались міністру внутрішніх справ України.

О 03:45 Мариненко О.І., начальник управління громадської безпеки головного управління МВС у Києві (який чомусь ніде не фігурує) за вказівкою Департаменту громадської безпеки МВС проводить інструктаж і ставить завдання підрозділам. Це «Беркути» Криму, Полтавської, Чернігівської, Сумської, Луганської областей та міста Києва. Наказ дослівно звучав так: «Розігнати мітинг на Євромайдані». Один із працівників «Беркуту» записав це на свій мобільний телефон.

Особовий склад підрозділів було вишикувано навколо Майдану Незалежності, наказ на розгін давав заступник начальника управління громадської безпеки підполковник міліції Кириндюк С.В., який і керував усіма цими підрозділами.
Розгін Майдану був спланований. Працівникам міліції були видані не гумові, а пластикові кийки, які набагато небезпечніші і заборонені усіма конвенціями, які тільки є в світі, і які не передбачені Законодавством України.
Незрозуміло, чому не вручено повідомлення про підозру пану Мариненку, чому не вручено повідомлення про підозру начальникам «Беркуту» у вказаних областях, які виконували явно злочинні накази.

Принагідно генерал-лейтенант міліції Г. Москаль нагадав таке: на наказі міністра внутрішніх справ України №529 «Про затвердження положень про підрозділи міліції особливого призначення «Беркут» немає штампу «Зареєстровано в Мінюсті». Відповідно до указу Президента України 1992 року Леоніда Кравчука, з 1 січня 1993 року усі нормативно правові акти, які зачіпляють права і свободи громадян, повинні реєструватися у Міністерстві юстиції України. Незареєстровані документи не є чинними і не підлягають виконанню на території України.

Крім того, відповідно до Конституції України, закони України і нормативно-правові акти, які не доведені до відома населення України, також не є чинними.

- Ми зробили запити до газет «Урядовий кур’єр», «Голос України» та всіх відомчих видань МВС, - веде далі депутат ВР. - Ніхто даний наказ не оприлюднював, і до відома населення він не був доведений. Таким чином, не зважаючи ні на які заяви МВС, підрозділ «Беркут» сьогодні є незаконним парамілітарним формуванням, діє всупереч Конституції України і законів України. Вся відповідальність за все, що здійснювалось, безпосередньо лягає на міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Як попередив Г. Москаль, якщо не буде вжито заходів по відношенню до нього з боку вищого політичного керівництва держави, - до Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі буде скеровано звернення. Для цього є всі підстави. Встановлено 45 фактів побиття журналістів – жодному з працівників міліції, в тому числі і тим, кого назвав Геннадій Геннадійович, не вручено повідомлення про підозру. Розгін мирних демонстрантів і побиття 1 та 11 грудня фактично залишилися безкарними.
Як відомо, Україна не приєдналася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Конституційний суд України у 2001 році визнав приєднання до цього суду неконституційним, позаяк почалася подача заяв до даного суду на колишнього Президента Л. Кучму у зв’язку зі справою Георгія Гонгадзе. Але серед постраждалих опинилися чимало осіб з подвійним громадянством та громадян України, які законно проживають у країнах ЄС і мають у цих країнах всі права, як і громадянин даної країни, крім прав бути на державній службі, служити в національному війську, обирати та бути обраним. Такі люди можуть подавати заяви від імені даної держави до Гаазького трибуналу.

Наразі ведуться переговори з тими країнами, де проживають такі постраждалі, щоб вони підтримали їхні заяви.

- Отже, я надав конкретні прізвища, назвав конкретні посади, конкретні обласні підрозділи «Беркуту», які брали участь у злочинному побитті на Майдані, - каже народний депутат Г. Москаль. - У мене питання сьогодні, чому їм не вручено повідомлення про підозру? Я просто допомагаю слідству. Прошу, беріть цих людей і притягуйте їх до відповідальності, я не хочу доходити до кожного сержанта. У кожного сержанта є свій командир, якій віддавав йому накази, хай вони і відповідають. А кожний сержант буде відповідати, кого конкретно він вдарив — Іванова, Петрова, Сидорова. Це все має встановлювати слідство і прокурори. Якщо ця інформація буде доведена до населення, завтра на моєму місці з’явиться значно більше працівників міліції, які скажуть значно більше ніж я.
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити