Більше половини всіх бюджетних субсидій отримують Донецька область, Луганщина та Київ

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1660

Принцип бюджетної системи про справедливість і неупередженість у розподілі видатків бюджету України не дотримується при формуванні субсидій, поточних та капітальних трансфертів підприємствам, установам та організаціям. Такі висновки оприлюднили експерти Лабораторії законодавчих ініціатив, яким вдалось проаналізувати дані, отримані у відповідь на запит про отримання публічної інформації від Державної казначейської служби України.
В організації зазначають, що частка Донецької області у ВВП України в 2010 році становила 12%, а загальна сума отриманих цим регіоном субсидій, поточних та капітальних трансфертів у 2010 році становила 21%, а роком пізніше - 27% від загальнодержавної суми. Аналогічна ситуація і в Луганській області - при частці у ВВП України в розмірі 4%, витрати по області були на рівні 8% (2010) і 11% (2011).

Для порівняння, наприклад, у Дніпропетровській області ситуація протилежна: при частці регіону в загальнодержавному ВВП в 11%, область отримала тільки 2% зазначених субсидій і трансфертів у 2010 році, і 3,8% - в 2011 році.

Експерти констатують, що такі ж диспропорції мають місце в більшості областей України, за винятком Києва, де ці показники приблизно однакові: частка у ВВП - 18%, частка видатків - 16% і 18,3% у 2010 і 2011 роках відповідно.

В Лабораторії законодавчих ініціатив наголошують, що торік три регіони - Київ, Донецька і Луганська області - отримали 56% від усього обсягу 31,2 мільярдів гривень субсидій та трансфертів.
Тоді як на Закарпаття, як видно з презентації, припадає лишень 0,1% державних видатків.


Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # West 05.01.2014, 23:52
Денежные вливания на Донбасс идут самолетами и вагонами, а жить там народ, по-моему, лучше не стал! Даже по одежде людей посмотришь, все как из советского союза на картинке, донашивают эти странные польта :), какието полуоблезлые нутриевые шапки у мужчин, непонятные старинные круглые шапки и джерси у женщин старшего поколения.... Бедные люди. Ужос просто! :))
Цитата
 
 
+2 # мурзилка 05.01.2014, 16:32
а в Харцизске долдонят, что они кормят всю Украину. врут, оказывается, это Украина их кормит. а потому что у нас сейчас все наперекосяк. и причем почему-то в одну сторону - в сторону Харцизска. в смысле регионалов. на выборах за регионалов проголосовало 20% избирателей. так почему же они оккупировали всю власть, все админисрации, все правоохранитель ные органы, суды и прокуратуру спрашивается? более того, сейчас режим регионалов продемонстриров ал стране свое бандитское нутро с садистскими замашками. так может ему уже и самое время на свалку истории отправиться?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити