Кіровоградську філармонію просять відшкодувати гроші американцям: продовження міжнародного конфлікту

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1615

Кілька місяців тому на адресу «Гречки» надійшов лист від Тараса Левицького, художнього керівника танцювального ансамблю «Волошки» з Філадельфії (США). З цим колективом Кіровоградська обласна філармонія співпрацювала влітку у рамках проекту відродження програми відомого кіровоградського танцювального колективу «Ятрань».

Після закінчення вояжу до Америки постало питання про подальшу співпрацю між колективами. Осінні переписки ні до чого конкретного не привели, тож пропозиція про співпрацю Тараса Левицького була такою: «Беручи до уваги безперспективність подібної «співпраці», наша організація вимушена прийняти таке рішення: якщо гастролі не можливі через амбіції директора філармонії Кравченка М.І, якого підтримує керівництво області, то гроші, які були витрачені на їх підготовку, просимо стягнути з філармонії та передати будинкам для дітей сиріт у Кіровограді. Сподіваємось на безоплатну підтримку нашого рішення юридичними установами у Києві. Це буде наша допомога в пам’ять намагань зберегти програму легендарного ансамблю «Ятрань» та нашої спільної унікальної роботи з Марком Морісом».

Про подальший шлях співпраці кіровоградських філармоністів у рамках цього проекту «Гречка» дізнавалася у директора Кіровоградської  обласної філармонії Миколи Кравченка.

«Ніякої співпраці не буде. Враховуючи те, що у Тараса Левицького виникла недовіра до мене як директора філармонії, всі переговори по цьому питанню веде департамент культури, туризму та культурної спадщини. Є останні 5-6 листів, де департамент запрошує Тараса Левицького приїхати подивитися програму. Але на останні два з них, в яких навіть назначений був час перегляду,  Левицький не відповів: він замовчав і, зрозуміло, мабуть, ніяка співпраця уже продовжуватися не буде. Однією з вимог є те, щоб я не керував програмою, не очолював групу. Я абсолютно не проти цього, будь ласка, нехай замість мене буде хтось інший», - говорить директор філармонії.

Те, що переписка департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації із Тарасом Левицьким дійсно перервалася, підтвердила і директор департаменту Валентина Животовська.

«Ми готові були показати програму. І зараз готові. Проте на останні кілька наших листів пан Левицький не відповідав», - зазначила посадовець.

Проте Тарас Левицький запевняє, що не було на що відповідати - листів, про які зазначають кіровоградські партнери,  не надходило.

«Контакт з Валентиною Животовськю  відносно перегляду готовності «Зорян» до гастролей,  припинився після попереднього обміну листами. Про перегляд «Зорян» у жовтні я дізнався зі  статті порталу «Гречка», де Валентина Григорівна запевняла, що перегляд відбудеться у жовтні, але на мої листи про точну дату перегляду, відповіді не було. Відповідати на їхні  листи я не мі,  бо їх не було», - говорить Тарас Левицький.

Микола Кравченко вважає, що пропозиція  стягнути з філармонії витрачені на їх поїздку в Америці гроші, є навіть неможливою.

«З приводу того, що Тарас Левицький  пропонує повернути кошти, то я скажу, що ми виконали свої зобов'язання по першій частині контракту: ми поставили програму, презентували Марку Морісу. Залишилась друга частина контракту, щодо якої і йшла розмова -  про співпрацю та гастролі Америкою.

 А повертати якісь кошти ми теж не повинні, бо витрачені кошти були державними. Левицькому держава виділила грант на постановку цієї програми, при чому більшу частину грошей вони витратили на постановку програми Марка Моріса, близько 100 тис. дол. за словами самого Левицького».

У свою чергу Тарас Левицький  зазначає, що гранти, за американськими законами, не відшкодовуються лише у тому разі, якщо проект довели до кінця:

«Причиною прийнятого нами  рішення є безперспективність подальшої співпраці з людьми, які не дотримуються попередніх домовленостей. Відносно грантів та інших грошових надходжень: за нашими законами все, що призначається на конкретний проект, мусить мати логічне продовження, яке обумовлюється контрактом та людською порядністю у дотримані його.  Грант і жертводавці були приблизно такі: $150,000 Грант на роботу з М. Морісом, $45,000 Анамбль Волошки, $25,000 Bryn Mawr College, $40,000 Ресторан Веселка, $45,000  Philadelphia University of the Arts, $35,000 Тарас Левицький, $5000 Українська Федерація Америки. Але найгірше було брехня і наклеп від директорів, які ганьблять наш ансабль і мою особисту професійну репутацію як  в США, так і в Україні. Цю брехню легко спростувати», - пояснює Левицький.

Микола Кравченко називає подібні рішення нічим іншим, як черговою провокацією, в першу чергу проти нього самого.

«Такі дії я розцінюю як бажання Левицького зробити черговий скандальчик. У мене був лист, який випадково потрапив до мене, у якому чорним по білому Анатолій Кривохижа писав Левицькому, що основним є завдання відстронити мене від посади директора. Думаю, що це є основною причиною таких дій Левицького...»

Сам же Анталій Кривохижа, засновник ансамблю «Ятрань», щодо продовження проекту має свою позицію:

«Після тих всіх подій я пережив стрес,  яки, ускладнив мої болячки. Я не вірив і не вірю у якісь гастролі, бо це неможливо, і не хотів би брати на себе відповідальність за те, що там зробили з тими програмами. Варіант Тараса порядно закінчити цей незакінчений проект, то вже не мої проблеми. З мене досить стресів!».

«Гречка» і надалі слідкуватиме за мистецьким конфліктом міжнародного масштабу…

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити