Податкова змушує здавати саме електронні звіти - випадковість чи офіційне розпорядження?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 7250

Нещодавно до редакції "Гречки" через послугу зворотнього зв'язку від читачів порталу надійшло повідомлення, у якому йде мова про те, що у Центрах обслуговування платників податків не приймають звіти на паперових носіях. Подаємо текст повідомлення без змін:
"В порушення наказу №454 від 09.09.2013 Міндоходів, Кіровоградська об'єднана податкова не приймає звіти на паперових носіях у спрощенців-тільки через інтернет та електронний ключ. Ринкові підприємці збурені. Побудований за наші кошти центр обслуговування платників податків зачинено, вже не потрібен. Черги по декілька сотень людей. ДОПОМОЖІТЬ!"

"Гречка" звернулася з питанням від кіровоградців до обласного управління Міндоходів та зборів України. Ситуацію, що склалася у Центрі обслуговування платників податків, прокоментувала в.о. начальника інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Вікторія Прошаченко.

"Згідно законодавства платники податків мають право подавати звітність як в електронному, так і в паперовому варіанті. Але у зв'язку з тим, що зараз у нас проходить загальна електронізація всіх процесів, то по всім нашим підрозділам ми працюємо більше з електронними варіантами. Так зручніше платникам податків, яким тепер не доводиться стояти в черзі, у черговий раз контактувати з нашими співробітниками, які приймають звітність, немає конфліктних ситуацій врешті-решт. У нас майже 99% платників податків на додаткову вартість здають звіти в електронному варіанті. Ми розуміємо, що є люди, яким не зручно подавати електронну звітність, ніхто не говорить, що вони не мають права здати звіт у паперовому вигляді" - зазначила Вікторія Прошаченко.

Проте черги, яких не помічають у податковій, чомусь помічають місцеві підприємці. Та й не тільки місцеві. Скаргами рясніє інтернет.

Наприклад, серед недоліків немала кількість програм для цієї процедури і безліч помилок під час передачі звіту.
"Ітак, я здуру спробувала перейти на електронну форму подання звітності в податкову. Замість однієї прозорої програми - їх існує майже десяток. Ті, які працюють, є платними. Ті, які безкоштовні, працюють в тестовому режимі. Одні і ті самі дії призводять до різних фіналів: а - закриття програми через "сталася помилка", б - надсилання звіту в ДПІ, але з неправильною датою, в - "вибачте, неможливо надіслати звіт за цей період, бо дата створення не відповідає даті звіту". Я не думала, що наслідки розпилу можуть бути такими...

Продовжую тему електронної звітності до ДПІ: мій звіт нарешті прийшов до моєї ДПІ, звідки мені подзвонили та попросили написати листа про визнання його недійсним через неправильну дату. Тобто електронно створений звіт добу ішов до оператора. А, шоб ви розуміли: звіт треба привезти в канцелярію, а новий звіт генерувати електронно" - жаліється на своїй сторінціту Фейсбуці літературний критик та журналіст Ірина Славінська.

За неофіційною інформацією, суцільна електронізація звітності включена у план ставлений виконавцям (податківцям на місцях) міністерством.

Наприклад, згадеи про це є на офіційній сторінці м. Одеса з посиланням на розділ "Питання платників податків" на сайті ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області.
"Згідно з Розпорядженням Міністерства доходів і зборів України від 26.11.2013 № 384-р одним з ключових напрямів у досягненні позитивних трендів в роботі територіальних органів Мін доходів у 2013 році, визначено залучення платників податків до подання звітності засобами телекомунікаційного зв‘язку.

Управлянням ІТ та обліку платників ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області з метою збільшення показників подання податкової звітності всіма групами платників, регулярно організовуються виїзди представників АЦСК ІДД (центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів) до інспекції. Так 11 грудня 2013 року на території Центру обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі м. Одеси було проведено видачу безкоштовних електронно-цифрових підписів платникам податків для надання звітності за допомогою мережі Інтернет"

За неофіційною інформацією, у вищеназваному розпорядженні міститься пряма вказівка до підлеглих, де вказано. Що 90 відсотків звітності має бути подано у електронному вигляді.

Незважаючи на те, що розпорядження Міндоходів і зборів України від 26.11.2013 № 384-р не є документом для службового користування, тож згідно зі Законом України "Про доступ до публічної інформації" мало б бути у вільному доступі на сайті Міністерства доходів і зборів України, повного тексту розпорядження знайти не вдалося. ( ГУ Міндоходів у Кіровоградській області повідомило журналістів, що не є розпорядником документів і запит потрібно подавати «прямо на Київ». Ми не стали сперечатись з прес-службою податкової, нагадувати їм ст.21 п.3 Закону про доступ до публічної інформації (Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. )і їх зобов’язання у даному випадку переадресувати запит самим. "Гречка" вже зробила інформаційний запит до Міністерства, тож повний зміст документу можна буде прочитати на сторінках порталу згодом.)

А тим часом в управлінні Міндоходів у Кіровоградській області запевняють, що не прийняти у підприємця звіт на паперовому носії у Центрах обслуговування платників податків не мають права. У таких випадках варто повідомляти про порушення одразу і на місці.

"У разі небажання наших співробітників приймати звітність на папері, платники податків можуть звертатися зі скаргами до керівників Центрів обслуговування платників або за телефоном "Пульсу" - гарячої лінії Міндоходів і зборів України" - додала Вікторія Прошаченко.

Світлана Дубина

Марта Луцька

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # НуНу 31.01.2014, 09:53
Министерство готовит объединение двух отчетов - НДФЛ и по ЕСВ - значит снова изменится матобеспечение, снова бежать в налоговую за новыми программами ( а это минимум - 180 грн. за так называемую услугу). И так каждый раз, если программисты отлаживают программы.
Зато подрабатывают сотрудники налоговых или их родственники, которые за мзду сами отправляют отчеты.

Интересная история по селам, где нет интернета, где даже СМС-ку можно отправить, если подбросишь телефон на метров 5-6 вверх . О каких электронных отчетах может идти речь ? Поэтому и пестрят объявлениями местные газетенки - продажа, оренда, распродажа в связи с закрытием....
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити